jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۶۶۰۶۴۶   ۱۹ فروردين ۱۳۹۳  |  ۱۹:۲۴

سرقت تنها 24 ساعت پس از آزادی

بیهوشی، تخصص سارق بود

۱

مرد سابقه دار تنها ۲۴ ساعت پس از آزادی از زندان بار دیگر کارهای مجرمانه خود را شروع کرده و این بار پس از سرقت خودرو اقدام به بی هوش کردن زنان ‌کرد.

بیهوشی، تخصص سارق بود

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پلیس آگاهی تهران بزرگ، 12 فروردین ماه امسال مأموران گشت آشکار پلیس آگاهی تهران بزرگ، در میدان قیام و طی تعقیب و گریز با یک دستگاه خودرو پراید مشکی موفق به دستگیری سرنشین آن به نام «رضا . ب» (37 ساله) می شوند.

در بازرسی داخل خودرو چندین دستگاه گوشی تلفن همراه، مقادیری اسناد و مدارک شناسایی و همچنین بسته قرص های خواب آور و همچنین یک قبضه اسلحه تقلبی بدست می آید که متهم در همان اعترافات اولیه عنوان می نماید که گوشی های تلفن همراه و مدارک شناسایی متعلق به تعدادی از زنان جوانی است که به شیوه بیهوشی و با استفاده از آبمیوه مسموم، اقدام به سرقت از آنها کرده است.

با توجه به اعتراف صریح متهم به زورگیری از زنان به شیوه بیهوشی، پرونده مقدماتی تشکیل و به دستور شعبه ششم بازپرسی دادسرای امور جنایی، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار می گیرد.

سرقت خودرو پراید مشکی به شیوه بیهوشی

با ارجاع پرونده به پایگاه هفتم آگاهی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که خودرو پراید مشکی بدست آمده از متهم دارای سابقه سرقت در شهر شیراز بوده و در تاریخ هشتم فروردین ماه امسال به شیوه بیهوشی سرقت شده است.

متهم در خصوص نحوه سرقت خودروی پراید، گفت: در شهر شیراز، به عنوان مسافر سوار یک دستگاه خودروی پراید شده و پس از طی مسافتی کوتاه با معرفی خود به عنوان مأمور قوه قضائیه و جلب اعتماد راننده پراید، مدعی شدم که بواسطه ارتباط با برخی مقامات مهم قضایی کشور می توانم نسبت به تهیه وام برای او اقدام کنم؛ پس از جلب اعتماد و طرح دوستی، به بهانه خرید آبمیوه از ماشین پیاده شده و در یک لحظه داروی خواب آوری که از قبل آماده کرده بودم را داخل آبمیوه ریخته و به راننده دادم؛ راننده پراید بلافاصله پس از نوشیدن آبمیوه بیهوش شد و من نیز خودرو را بهمراه تمامی اسناد و مدارک شناسایی سرقت و از آنجا به اصفهان رفته و پس از چند روز به تهران آمدم و در پوشش مسافرکش اقدام به سوار کردن زنان و نهایتا سرقت اموال آنها به شیوه بیهوشی کردم.

سرقت خودرو در بندر انزلی

متهم در ادامه اعترافات و در خصوص نحوه مراجعه به شهر شیراز به کارآگاهان گفت:قبل از رفتن به شیراز و زمانی که از زندان آزاد شدم، به محض آزاد شدن اقدام به سرقت یک دستگاه خودروی پراید در شهر انزلی کرده و با پراید مسروقه به تهران آمدم؛ پس از چندین فقره سرقت به شیوه بیهوشی، ماشین را در تهران رها و به شیراز رفتم.

اعترافات متهم در خصوص نحوه سرقت به شیوه بیهوشی

متهم در خصوص نحوه سرقت به شیوه بیهوشی از زنان، گفت:پس از سرقت اولین خودرو در شهر انزلی ، به تهران آمدم. ابتدا یک اسلحه قلابی تهیه و پس از آن، در پوشش مسافرکش اقدام به سوار کردن زنان و نهایتا سرقت اموال آنها به شیوه بیهوشی می کردم؛ زمانی که خانمی به عنوان مسافر سوار ماشین می شد، فرد دیگری را به عنوان مسافر سوار نمی کردم تا بتوانم نقشه سرقت را انجام دهم؛ در طی مسیر، با معرفی خود به عنوان مأمور و طرح ادعای تهیه کار و یا وام ابتدا اعتماد خانم ها را جلب و سپس با دادن آبمیوه مسموم و بیهوش کردن اقدام به سرقت وجه نقد، گوشی تلفن همراه، طلا و جواهرات و دیگر اموال و مدارک همراه آنها می کردم و سپس خانم ها را در همان وضعیت بیهوش و در کوچه های فرعی شهر رها می کردم.

شناسایی تعدادی از شکات و مالباتگان

با توجه به اعترافات صریح متهم و همچنین اموال و مدارک بدست آمده از داخل خودرو مسروقه، کاراگاهان موفق به شناسایی تعدادی از خانم های جوانی شدند که همگی آنها به شیوه ای مشابه (بیهوشی با استفاده از آبمیوه مسموم) و توسط متهم مورد سرقت قرار گرفته بودند.

یکی از شکات پس از حضور در پایگاه هفتم آگاهی و شناسایی متهم، گفت: 24 اسفند ماه امسال و به مقصد میدان نبوت، سوار یک دستگاه خودرو پراید شدم که راننده آن ابتدا خود را مأمور یکی از ارگان های دولتی معرفی کرد و مدعی شد که می تواند برای من کاری مناسب پیدا کند؛ در طول مسیر و به بهانه صحبت کردن درباره نوع کار مورد درخواست بنده، این شخص اقدام به خرید یک لیوان آبمیوه انار برای هر دونفرمان کرد که به محض نوشیدن آبمیوه، دیگر متوجه هیچ چیز دیگری نشده و زمانیکه به هوش آمدم متوجه شدم که مدت دو روز است که در بیمارستان تحت مراقبت قرار دارم.

سرهنگ داوود فرد رییس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، افزود:با توجه به اعترافات صریح متهم و شناسایی تعدادی از شکات پرونده، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی در اختیار این پایگاه قرار گرفته است لذا از کلیه شکات و مالباختگان بویژه بانوان محترمی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته اند دعوت می شود تا جهت شناسایی متهم و طرح و پیگیری شکایات خود به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان پانزده خرداد مراجعه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
داود
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۱/۲۳
مدتی زندانیش كنید بعددوباره ازادش كنیدكه بازهم ادامه دهد مبادااعدام كنیدها عكسشو هم اینجوری نشان ندهید بیچاره آبرویش می رود.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها