jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۴۸۴۲۸   ۰۲ اسفند ۱۳۹۲  |  ۲۱:۱۱

فدراسیون کشتی در شرایطی اسامی کشتی‌گیران مجاز به حضور در مرحله اول رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد را اعلام کرد که رضا یزدانی، یکی از ستارگان کنونی کشتی ایران از برنامه خود برای کشتی گرفتن در جام جهانی آمریکا و بازی‌های آسیایی کره جنوبی خبر داد.

تیم ملی کشتی آزاد اوایل سال آینده رقابت‌های قهرمانی آسیا و جام جهانی را در پیش دارد و شهریورماه نیز باید در پیکارهای جهانی ازبکستان و بازی‌های آسیایی اینچئون کره جنوبی روی تشک برود. در این‌باره قرار است مرحله اول رقابت‌های انتخابی تیم ملی روزهای پانزدهم و شانزدهم اسفند در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شود. این در حالی است که رضا یزدانی، یکی از ستاره‌های کنونی کشتی آزاد ایران درباره شرایط خود به فارس گفت: خوشبختانه دو اردوی خوب را با تیم ملی کشتی پشت سر گذاشته‌ام و برای حضور در جام جهانی آماده می‌شوم، چون در لیگ مربیگری کردم، در 2ـ 3 اردو همراه تیم نبودم و از نظر آمادگی شرایط خیلی مطلوبی ندارم، اما با توجه به این‌که شرایط کشتی گرفتن در جام جهانی متفاوت است و به صورت تیم به تیم برگزار می‌شود، در لس‌آنجلس روی تشک می‌روم.

وی تصریح کرد: برای حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی (تیرماه 93) به منظور شرکت در رقابت‌های جهانی و بازی‌های آسیایی آماده می‌شوم تا با آمادگی خوبی عازم این مسابقه‌ها شوم، سال گذشته هم در این مسابقات شرکت کردم و امیدوارم هر کشتی‌گیری که لیاقت دارد، به دوبنده تیم ملی برسد.

به هر ترتیب کادر فنی تیم ملی در شرایطی که کشتی‌گیران مدال‌آور در رقابت‌های جهانی مجارستان از جمله رضا یزدانی را از شرکت در مرحله اول پیکارهای انتخابی تیم ملی معاف کرده است، دیگر کشتی‌گیرانی را که می‌توانند در این رقابت‌ها روی تشک رفته و بخت خود را برای رسیدن به دوبنده تیم ملی بیازمایند، به این شرح معرفی کرد: کشتی‌گیران رده‌های پنجم تا دهم پیکارهای قهرمانی کشور، آزادکاران رده‌های دوم و سوم پیکارهای کشتی عمومی، کشتی‌گیران فاقد مدال در جهانی 2013، تیم اعزامی به رقابت‌های جوانان جهان، شش کشتی‌گیر برگزیده و برتر کارگاه‌های فنی سال 1392 بزرگســالان در هر وزن و کشتی‌گیران سهمیه استان‌ها براساس رتبه استان‌ها در پیکارهای قهرمانی کشور.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر