jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۰۴۳۰۹   ۱۵ مهر ۱۳۹۲  |  ۱۳:۳۱

امروز روز اولی است که من دانشجو شده‌ام. شمارهٔ کلاس را از روی برد پیدا کردم. توی کلاس هیچکس نبود، فقط یک پسر نشسته بود. وقتی پرسیدم «کلاس ادبیات اینجاست؟» خندید و گفت: بله، اما تشکیل نمی‌شه(!) و دوباره در مقابل تعجبم گفت که یکی دو هفتهٔ اول که کلاس‌ها تشکیل نمی‌شود و خندید.

با اینکه از خندیدنش لجم گرفت، اما فکر کنم او از من خوشش آمده باشد؛ چون پرسید که ترم یکی هستید یا نه. گمانم می‌خواست سر صحبت را باز کند و بیاید خواستگاری؛ اما شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم زیاد نخندد!
***
دو هفته بعد، سه شنبه: امروز دوباره به دانشگاه رفتم.‌‌ همان پسر را دیدم از دور به من سلام کرد، من هم جوابش را ندادم. شاید دوباره می‌خواست از من خواستگاری کند. وارد کلاس که شدم استاد گفت:» دو هفته از کلاس‌ها گذشته، شما تا حالا کجا بودید؟» یکی از پسرهای کلاس گفت: «لابد ایشان خواب بودن.» من هم اخم کردم. اگر از من خواستگاری کند، هیچ وقت جوابش را نمی‌دهم چون شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم زیاد طعنه نزند!
***
چهارشنبه: امروز صبح قبل از اینکه به دانشگاه بروم از اصغر آقا بقال سر کوچه کیک و ساندیس گرفتم او هم از من پرسید که دانشگاه چه طور است؟ اما من زیاد جوابش را ندادم. به نظرم می‌خواست از من خواستگاری کند، اما رویش نشد. اگر چه خواستگاری هم می‌کرد، من قبول نمی‌کردم؛ آخه شرط اول من برای ازدواج این است که تحصیلات شوهرم اندازهٔ خودم باشد!
***
جمعه: امروز من خانه تنها بودم. تلفن چند بار زنگ زد. گوشی را که برداشتم، پسری گفت: خانم می‌شه مزاحمتون بشم؟ من هم که فهمیدم منظورش چیست اول از سن و درس و کارش پرسیدم و بعد گفتم که قصد ازدواج دارم، اما نمی‌دانم چی شد یخ کرد و گفت نه و تلفن را قطع کرد. گمانم باورش نمی‌شد که قصد ازدواج داشته باشم. شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم خجالتی نباشد!
***
سه هفته بعد شنبه: امروز سرم درد می‌کرد دانشگاه نرفتم. اصغر آقا بقال هم تمام مدت جلوی مغازه‌اش نشسته بود، گمانم منتظر من بود. از پنجره دیدمش. این دفعه که به مغازه‌اش بروم می‌گویم که قصد ازدواج ندارم تا جوان بیچاره از بلاتکلیفی دربیاید، چون شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم گیر نباشد!
***
سه شنبه: امروز دوباره‌‌ همان پسره زنگ زد؛ گفت که حالا نباید به فکر ازدواج باشم. گفت که می‌خواهد با من دوست شود. من هم گفتم تا وقتی که او نخواهد ازدواج کند دیگر جواب تلفنش را نمی‌دهم، بعد هم گوشی را گذاشتم. فکر کنم داشت امتحانم می‌کرد، ولی شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم به من اعتماد داشته باشد!
***
چهارشنبه: امروز یکی از پسرهای سال بالایی که دیرش شده بود به من تنه زد؛ بعد هم عذرخواهی کرد، من هم بخشیدمش. به نظرم می‌خواست از من خواستگاری کند، چون فهمید من چه همسر مهربان و با گذشتی برایش می‌شوم؛ اما من قبول نمی‌کنم. شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم حواسش جمع باشد و به کسی تنه نزند!
***
جمعه: امروز تمام مدت خوابیده بودم؛ حتی به تلفن هم جواب ندادم، آخر باید سرحرفم بایستم. گفته بودم که تا قصد ازدواج نداشته باشد جواب تلفنش را نمی‌دهم. شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم مسئولیت پذیر باشد!
***
دوشنبه: امروز از اصغرآقا بقال ۲ تا کیک و ساندیس گرفتم. وقتی گفتم دو تا، بلند پرسید چند تا؟ من هم گفتم دو تا. اخم‌هایش که تو هم رفت فهمیدم که غیرتی است. حالا مطمئنم که او نمی‌تواند شوهر من باشد. چون شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم غیرتی نباشد، چون این کار‌ها قدیمی شده!
***
پنچ شنبه: امروز دوباره‌‌ همان پسره تلفن زد و گفت قصد ازدواج ندارد، من هم تلفن را قطع کردم. با او هم ازدواج نمی‌کنم؛ چون شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم هی مرا امتحان نکند!
***
دوشنبه: امروز روز بدی بود.‌‌ همان پسر سال بالایی شیرینی ازدواجش را پخش کرد. خیلی ناراحت شدم گریه هم کردم ولی حتی اگر به پایم هم بیفتد دیگر با او ازدواج نمی‌کنم. شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم وفادار باشد!
***
شنبه: امروز یک پسر بچه توی مغازهٔ اصغرآقا بقال بود. اول خیال کردم خواهرزاده‌اش است، اما بچه هه هی بابا بابا می‌گفت. دوزاریم افتاد که اصغرآقا زن و بچه دارد. خوب شد با او ازدواج نکردم. آخر شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم زن دیگری نداشته باشد!
***
یکشنبه: امروز‌‌ همان پسری که روز اول دیدمش اومد طرفم. می‌دانستم که دیر یا زود از من خواستگاری می‌کند. کمی که من و من کرد، خواست که از طرف او از دوستم «ساناز» خواستگاری کنم و اجازه بگیرم که کمی با او حرف بزند. من هم قبول نکردم. شرط اول من برای ازدواج این است که شوهرم چشم پاک باشد!
***
ترم آخر: امروز هیچ کس از من خواستگاری نکرد. من می‌دانم می‌ترشم و آخر سر هم مجبور می‌شم زن اکبر آقا مکانیک بشوم…
>> تهران کید

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
سامی سلامت
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۸/۱۲
خیلی باحال بود دس خوشض
۰
۰
زهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۰۹
انقدربه دخترا تهمت نزنین.بعضیشاون همون هفته اول به نتیجه آخر میرسن:)))
۰
۰

یادداشت

بیشتر
شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر و مدیریت بحران

شورای شهر تهران به پایان دوره ای دیگر از فعالیت خود نزدیک می‌شود. ارزیابی فعالیت های شورای شهر در زمینه مدیریت بحران برای جمع بندی این دوره و همچنین دستیابی به چشم اندازی روشن برای دوره بعدی شورا، مهم و حیاتی است.

نامزدها برنامه‌محور باشند

نامزدها برنامه‌محور باشند

مردم ایران برای حضوری حماسی در انتخابات ریاست‌ جمهوری 1400 کار بزرگی در پیش دارند و انتظار می‌رود این ملتی که همواره حماسه‌آفرین و تاریخ‌ساز بودند، از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند.

موج‌های کرونا ادامه دارد

موج‌های کرونا ادامه دارد

اخیرا وزیر بهداشت و درمان در سخنان خود عنوان کرد که موج چهارم ویروس کرونا در کشور کنترل شده و کشور در حال عبور از این موج است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر