قدرتنمایی پولادمردان نوجوان در قطر

یک گام تا قهرمانی

امیر حسین فضلی و میلاد رشیدی ۳ طلا و ۳ نقره دسته 94 کیلوگرم رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی نوجوانان آسیا را از آن خود کردند.
کد خبر: ۵۶۷۶۳۸
یک گام تا قهرمانی

به گزارش سایت جام جم ورزشی و به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه‌برداری، رقابت‌های دسته 94 کیلوگرم درحالی آغاز شد که همه نگاه‌ها به رقابت دو قهرمان جهان، میلاد رشیدی و امیرحسین فضلی بود.

رشیدی که در رقابت‌های جهانی ازبکستان با مهار وزنه 160 کیلویی مدال طلای یکضرب را به دست آورده بود، جمعه شب و در دوحه قطر حدنصاب 150 را به نام خود به ثبت رساند تا امیرحسین فضلی با مهار وزنه 151 بالاتر از او صاحب نشان طلا شود. در دوضرب هم رقابت این دو وزنه بردار ایرانی بسیار نزدیک بود، به طوری که رشیدی با مهار وزنه 180 کیلوگرم به کار خود خاتمه داد و فضلی در آخرین حرکت خود موفق شد وزنه 181 کیلویی را بالای سر ببرد.

به این ترتیب فضلی که در رقابت‌های جهانی ازبکستان با حدنصاب مجموع 328 کیلوگر روی سکوی سوم ایستاده بود، در دوحه قطر با پیشی گرفتن از قهرمان جهان، میلاد رشیدی، با حدنصاب 332 کیلوگرم روی سکوی قهرمانی ایستاد و رشیدی هم با حدنصاب مجموع 330 کیلوگرم سه مدال نقره وزن 94 کیلوگرم را از آن خود کرد.

در این وزن وزنه بردار ازبکستانی با حدنصاب مجموع 291 کیلوگرم (129 یکضرب و 169 دوضرب) با اختلاف زیاد نسبت به دو نماینده کشورمان روی سکوی سوم ایستاد.

پانزدهمین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان آسیا بعدازظهر امروز با برگزاری رقابت‌های دسته 94+ کیلوگرم، جایی که علیرضا سلیمانی و پیمان جان، مدعیان اصلی کسب عناوین قهرمانی و نایب قهرمانی در آن هستند، به پایان خواهد رسید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها