رئیس‌جمهور با اشاره گذشت نیم قرن از آغاز حرکت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در سال 42، اظهار داشت: امروز همه مناسبات تحت تأثیر اندیشه امام خمینی (ره) قرار دارد و هر روز که می‌گذرد این اندیشه بارورتر شده و حقانیت آن بیش از گذشته به اثبات جهانیان می‌رسد.
کد خبر: ۵۶۷۰۲۵
به لطف خدا امیدواریم

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری دکتر محمود احمدی‌نژاد پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) پس از پایان جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص انتخابات و احتمال تایید صلاحیت مهندس رحیم مشایی برای حضور در انتخابات گفت: ما به لطف خدا امیدواریم.

رئیس جمهور همچنین در جلسه هیأت دولت در سخنانی با اشاره به اینکه در آستانه چهاردهم و پانزدهم خرداد و ایام ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی قرار داریم، گفت: نقش، وجود، اندیشه و حرکت امام راحل برای جامعه بشری هدیه‌ای الهی در عصر حاضر بود.

وی تصریح کرد: در دوره‌ای که همه بدنبال نفی ارتباط با آسمان و حقیقت اصالت پیامبران بودند و جامعه بشری در انحصار اندیشه منحط قرار داشت، امام خمینی (ره) آمد و فریاد ارتباط با آسمان و کمال روح انسان را مطرح و راه جدیدی را پیش پای بشریت قرار داد.

احمدی‌نژاد اظهار داشت: امام خمینی (ره) احیاگر انسان معاصر، حق و حقیقت و اندیشه توحید، عدالت و پاکی در دوره معاصر است؛ امام حقیقتاً مردی خدایی و آسمانی بود که از مرزهای منیت و خودپرستی، عبور کرده و بسیاری از حجاب‌ها از برابر چشم او کنار رفته بود.

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: همگان با کلام امام خمینی (ره) احساس آشنایی می‌کردند، چرا که او یک رهبر مردمی به معنای واقعی بود که عمیقاً به عواطف، اندیشه‌ها، ایمان و اراده مردم باور و اعتماد داشت و این را در اتصال به آسمان و امام عصر (عج) دریافته بود.

وی اظهار داشت: امام راحل به دلیل آنکه ایمان و اعتقاد حقیقی داشت در شرایط سختی که رژیم طاغوت در کشور ایجاد کرده بود، بازگشت و اعلام کرد که دولت تعیین می‌کنم و این کار را نیز انجام داد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امام خمینی (ره) در برابر همه زیاده‌خواهی‌های داخلی و خارجی با تکیه و میدان دادن و باور به مردم ایستادگی کرد، گفت:‌ امام راحل تراز و اعتقاد نقش ملی ملت را ارتقاء داد و روح آزادگی را در میان ملت‌های جهان دمید و امروز یاد و نام او در جهان و در میان ملت‌ها می‌درخشد.

احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: امام آمد و افول امپراطوری‌ها را در جهان فریاد زد و راه نجات ملت‌ها را تبیین نمود و در این راستا همه بشریت تا آخر مدیون و مرهون راه امام خمینی (ره) خواهند بود.

وی افزود: خدا را شاکریم که بخشی از عمر ما در دوران و همراه امام و بخش دیگری همراه با اندیشه و در راه و مسیر امام خمینی (ره) قرار دارد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز ملت ایران بیش از گذشته قدر امام خمینی (ره) را شناخته و راه او را می‌شناسد، گفت: عشق به امام راحل امروز بیشتر در دل‌ها خانه کرده و مردم به پاکی راه او بیشتر ایمان می‌آورند.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: از خدا می‌خواهیم ما را از راه امام خمینی (ره) که راه توحید، عدالت و انسانیت و راه خداست و از یاد او که یاد امام عصر (عج) است، جدا نکند.

در جلسه امروز هیأت دولت در خصوص مسائل و موضوعات گوناگون کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت و تصمیماتی توسط اعضای دولت اتخاذ شد.

براساس مصوبات امروز هیات دولت به سازمان نظام پرستاری اجازه تاسیس مرکزی جهت آموزش به منظور ارائه خدمات به پرستاران خارج از مراکز درمانی و صدور پروانه کار برای خادمان این حوزه داده و مقرر شد در وزارت بهداشت، درمان و آ‌موزش پزشکی معاونت پرستاری ایجاد گردد.

همچنین با تصویب هیأت وزیران مقرر شد تعرفه پرستاری در شورایعالی بیمه سلامت مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
میترا
France
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۰۸
۰
۰
دكتر شما با دل و جان و خالصانه و صادقانه به كشور و ملت ایران خدمت كردین اجر شما نزد خداست و بس و بدانید كه خدا حتی به اندازه سر سوزنی حق كسی را ضایع نخواهد كرد.از شما از صمیم قلبم تشكر می كنم.نام نیك شما در تاریخ ایران زمین ثبت خواهد شد.

نیازمندی ها