jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۵۱۹۱۲۷   ۱۰ آذر ۱۳۹۱  |  ۱۹:۴۲

عضویت فلسطین در سازمان ملل

هنیه: نتیجه مقاومت غزه بود

اسماعیل هنیه روز جمعه از پذیرش فلسطین در سازمان ملل به عنوان کشور ناظر غیر عضو استقبال کرد و آن را نوعی پیروزی سیاسی برای فلسطینیان خواند و همچنین اعلام کرد که مانند همیشه اسراییل را به رسمیت نمی شناسیم.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از غزه، اسماعیل هنیه نخست وزیر منتخب مردم فلسطین این موفقیت را پیروزی دیپلماتیک و سیاسی بزرگی برای فلسطینیان برشمرد.

هنیه گفت: آنچه که روز گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل متحد شاهد آن بودیم، حاکی از اوج استقامت مردم فلسطین و مهر تاییدی بر پیروزی غزه در برابر دشمن اسراییلی بود.

وی افزود: جایگاه فلسطین در سازمان ملل متحد یک پیروزی دیپلماتیک و سیاسی بزرگ برای مردم فلسطین به شمار می شود اما برای نائل شدن به مقاد این قطعنامه ما باید اتحاد، سرمشق مقاومت و راهبرد مقاومتی را سرلوحه خود قرار دهیم.

نخست وزیر منتخب مردم فلسطین خاطر نشان کرد: از قطعنامه سازمان ملل استقبال می کنیم اما همچنان بر مواضع خود مبنی بر به رسمیت نشناختن دشمن اسراییلی و ندادن حتی ذره ای از خاک کشورمان به آنها تاکید می کینم. ما خواستار تشکیل کشوری مستقل بر اساس مرزهای پیش از 1948 هستیم.

موسی ابومرزوق شخصیت دوم حماس نیز امروز از قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل استقبال کرد و آن را موفقیتی سیاسی برای فلسطین خواند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر