jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۴۸۸۷۴۸   ۲۹ تير ۱۳۹۱  |  ۱۷:۱۰

دادگاه عالی ورزش رای فیفا و بلاتر را وتو کرد

بن‌همام تبرئه شد

دادگاه عالی ورزش پس از بررسی پرونده‌ محمد بن همام رای به لغو محرومیت مادام العمر او از حضور در فوتبال داد.

دادگاه عالی ورزش روز پنجشنبه پس از بررسی تحقیقات خود درباره پرونده‌ پرداخت رشوه از سوی بن همام به روسای برخی فدراسیون‌های فوتبال از جمله فدراسیون فوتبال ترینیداد و توباگو که با شکایت سپ بلاتر از رئیس سابق AFC همراه شده بود، بن همام را تبرئه کرد.

با این حال دادگاه عالی ورزش در رای خود اعلام کرده که اعضای این دادگاه هنوز متقاعد نشده اند که بن همام بیگناه است اما با این حال رای محرومیت مادام العمر بن همام را لغو کرد، چرا که کمیته‌ تحقیقات فیفا نتوانسته بود جرم رئیس سابق AFC را ثابت کند.

در همین رابطه بالاترین مقام دادگاه عالی ورزش گفت: این وضعیت موردی است که هنوز ثابت نشده است. تحقیقات فیفا نتوانسته به طور کافی دلایلی برای این پرونده‌ بیاورد.

پیروزی بن همام در دادگاه عالی ورزش تنها کمی آبروی از دست رفته او را باز می‌گرداند، اما با وجود این که AFC هم اخیرا بن همام را به دلیل دست بردن در مسائل مالی یک ماه محروم کرده بود، بعید نیست رئیس سابق کنفدراسیون فوتبال آسیا بار دیگر به AFC باز گردد.

در حال حاضر جی لانگ چینی به عنوان سرپرست، فوتبال آسیا را مدیریت می‌کند. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
غافل از جوانگرایی

غافل از جوانگرایی

لیگ جهانی والیبال سال 1990 راه‌اندازی شد و در نوع خودش در ورزش جهان بی‌نظیر بود چون هیچ ورزشی در سطح دنیا لیگ نداشته مگر لیگ باشگاهی  اما این لیگ در رده ملی بود.

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

وداع تلخ با «آقا نادر»؛ مرد شماره یک اخلاق

 نادر دست‌نشان متولد ۱۳۳۹‌ از نامداران فوتبال مازندران و پرافتخارترین بازیکن تیم نساجی مازندران بود که هم در دوران اوج و هم در دوران مربی‌گری، نزد همه کسانی که او را از نزدیک می‌شناختند، مرد اخلاق بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر