jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۸۶۶۴   ۲۶ تير ۱۳۹۱  |  ۱۹:۰۰

تولید انبوه این لنزها و امکان خرید ساده و راحت‌ آنها باعث شده که خیلی‌ها از سنین نوجوانی علاقه‌مند به استفاده از این فناوری برای زیباتر شدن چشم‌هایشان شوند. به همین دلیل نه‌تنها عینک‌فروشی‌ها که بتدریج در بوتیک‌ها و آرایشگاه‌ها هم می‌توان این لنزها را دید و خرید.

در نگاه اول با استفاده از لنزهای رنگی، چشم‌ها زیباتر می‌شود و می‌توان هر روز یک رنگ چشم داشت، اما اگر قدری دقیق‌تر به این موضوع نگاه کنیم درمی‌یابیم که مصرف این لنزها بدون مشورت با چشم‌پزشک، می‌تواند صدماتی به چشم‌های ما بزند که زیبایی آنها را برای همیشه بگیرد.

این لنزها باید اندازه چشم مصرف‌کننده بوده و از سوی پزشک تجویز شود، در غیر این صورت می‌تواند مانع رسیدن اکسیژن به سطح چشم شده و این موضوع منجر به نابینایی شود.

چشم‌های قرضی

برخی لنزهای رنگی موجود در بازار دارای مدت زمان استفاده‌ای حدود یک هفته است؛ اما تقریبا هیچ‌یک از مصرف‌کنندگان این لنزها را پس از این مدت دور نمی‌اندازند و مدت‌های طولانی از آنها استفاده می‌کنند. بدترین شیوه استفاده از لنزهای رنگی، اما قرض‌دادن آنها به دیگران است. به همین دلیل بسیاری از افرادی که به این ترتیب از لنزهای رنگی استفاده می‌کنند، به عفونت‌های شدید چشمی مبتلا می‌شوند و نه‌تنها بر زیبایی چشم‌ها افزوده نمی‌شود که تا مدت‌ها چشم‌هایی با ظاهر نازیبا خواهند داشت.

نشت رنگ به چشم‌ها

شاید تعجب کنید، اما رنگ بعضی از لنزهای موجود در بازار به دلیل استفاده از مواد غیر استاندارد در ساخت آنها به درون چشم نفوذ می‌کند. این خطرات آنقدر زیاد شده که در برخی کشورها شرکت‌های سازنده لنزهای رنگی که برای زیبایی به کار می‌روند، موظف شده‌اند روی بسته یا در بروشورهای محصول‌ خود، خطرهای اینچنینی را نیز به اطلاع مصرف کنندگان برسانند؛ یعنی کاری که شرکت‌های تولید سیگار انجام می‌دهند. آیا شما هم می‌خواهید با چشمانتان همان کاری را بکنید که سیگاری‌ها با ریه‌های‌ خود می‌کنند؟

مصرف کمتر، سلامت بیشتر

اگر برای زیباتر شدن چشم‌ها از لنزهای استاندارد استفاده می‌کنید، باز هم به این هشدار توجه داشته باشید متخصصان می‌گویند حتی اگر با تجویز پزشک لنزهای زیبایی را داخل چشمانتان می‌گذارید، بهتر است زمان آن را تا حد امکان کاهش دهید چون استفاده طولانی‌مدت و مداوم همین لنزها هم برای چشم‌ها زیان آور بوده و ممکن است با این کار چشمانتان دچار آلرژی شده و باز هم زیبایی‌شان کم و کمتر شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر