jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۴۸۵۸۵۳   ۱۸ تير ۱۳۹۱  |  ۱۰:۰۲

از یاد نبرده‌ایم که روزهای آغازین تیرماه در مناطق وسیعی از میهن، هوا به گونه‌ای محسوس خنک شد و حتی در دو هفته اول فصل تابستان در مناطقی بارش‌های شدید باران و حتی در منطقه سردسیر اردبیل بارش برف گزارش شد.

اما از اواخر هفته گذشته تاکنون می‌شود گفت تابستان واقعی شروع شده است، اگرچه هنوز هم گاهی وزش باد در طول شبانه‌روز، تابستان امسال را متفاوت از سال‌های قبل می‌کند.

دیروز: روز گذشته وزش باد شدید و نفوذ ریزگردها در غرب و بخصوص جنوب غرب، همچنین به‌صورت ضعیف‌تر در جنوب و مرکز پدیده مهم هواشناسی بود. در جنوب‌شرق و منطقه زابل هم وزش باد شدید و توفان شن رخ داد که امری کاملا عادی و جزو اقلیم این منطقه است. دیروز همچنین در ارتفاعات شمالی و جنوب‌شرق بارش‌های پراکنده‌ای رخ داد.

امروز: انتظار داریم امروز در ارتفاعات شمال‌غرب، ارتفاعات شمال و ارتفاعات جنوب‌شرق در ساعات بعدازظهر تا شب، رگبار و رعد و برق‌های پراکنده رخ دهد. همچنین وزش باد و گرد و خاک در غرب، جنوب‌غرب و جنوب‌شرق تداوم دارد و خلیج همیشه فارس مواج خواهد بود. هوای گرم و تابستانی این روزها نیز همچنان پابرجا خواهد بود.

احسان مرادی - جام‌جم

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خدمت به شهروندان بدون اغماض

خدمت به شهروندان بدون اغماض

قطعا مهم‌ترین و کلان‌ترین وظیفه‌ای که شورای شهر و سایر نهادهای اجرایی و قانونگذاری باید مدنظر قرار دهند، خدمت‌رسانی به شهروندان است.

مدیریت نیستی محیط‌ زیست

مدیریت نیستی محیط‌ زیست

هفته محیط‌ زیست از امروز در کشورمان شروع می‌شود و به همین مناسبت قرار است رئیس سازمان حفاظت‌ محیط‌ زیست امروز در نشستی خبری میزبان خبرنگاران این حوزه باشد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر