jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۸۳۸۴۸ ۰۶ تير ۱۳۹۱  |  ۱۹:۰۰

در هر سفر و گردشی، مساله خورد و خوراک یا محلی برای خوردن غذا بسیار مهم است. در جهان گروه‌های بسیاری به شغل آشپزی یا اداره مکان‌هایی همچون رستوران‌های بزرگ و کوچک و نمونه‌هایی از این قبیل مشغول هستند.‌

بسیاری از کشورها برای جذب گردشگر به این مساله بسیار توجه می‌کنند و در کنار اماکن طبیعی و تاریخی که گردشگر بسیاری را به سوی خود جلب می‌کند، امکاناتی از این دست را فراهم می‌نمایند. این مساله موجب شده تا رقابتی تنگاتنگ بین رستوران‌های مختلف، بزرگ و شاخص دنیا به وجود آید که هر کدام از آنها تلاش می‌کنند در سطح جهانی مطرح شده و به عنوان بهترین رستوران شناخته شوند. مرجع اصلی شناسایی و معرفی بهترین رستوران جهان، اتحادیه جهانی رستوران‌های دنیاست که هر ساله با بررسی کیفیت و عملکرد رستوران‌های مشهور دنیا، از بین 50 رستوران نمونه و برتر، یکی را به عنوان بهترین و برترین رستوران جهان انتخاب می‌کند‌.در سال 2012 ـ 2011، رستوران «نوما» عنوان بهترین رستوران سال را دریافت کرد. این رستوران به شکستن دستور پخت غذاها به صورت کلیشه‌ای و معمولی پرداخت و روشی نو و تازه ایجاد کرد که در نوع خود همانند توفانی در آشپزی و رستوران‌داری به حساب می‌آید.

واژه نوما از دو واژه دانمارکی گرفته شده که معنای غذای شمال اروپا و اسکاندیناویایی را می‌رساند و در این رستوران برای پخت غذاهای ویژه این منطقه سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی شده است. این رستوران سه سال پیاپی (2010، 2011 و 2012) است که عنوان بهترین رستوران سال دنیا را از آن خود کرده است.

رستوران نوما در سال 2004 میلادی در شهر کپنهاگ کشور دانمارک پایه‌گذاری شد. در حقیقت سرآشپز و مدیران این رستوران پله‌های موفقیت را بسیار سریع طی کرده و تنها پس از سه سال تلاش، رتبه پانزدهم بهترین رستوران‌های جهان را کسب کردند. پس از به دست آوردن این موفقیت، تمام کارکنان این رستوران برای بهتر شدن کار و کیفیت غذاهای ارائه شده، نهایت تلاش خود را انجام دادند و در نهایت در سال 2008 رتبه دهم و یک سال پس از آن رتبه سوم بهترین رستوران در سطح جهانی را کسب کردند و پس از آن با ادامه این روند به هدف اصلی خود دست پیدا کرده و در حال حاضر سه سال پیاپی است که عنوان بهترین رستوران جهان را در دست دارند. بنیانگذاران این رستوران رنه ردزپی و کلاوس مایر هستند که آشپزی شمال اروپا و اسکاندیناویایی را به گونه‌ای دیگر انجام دادند و برای مشتری‌هایشان سبک نوینی در پخت این گونه غذاها ارائه کردند. جالب است بدانید دو بشقاب مهم و پرطرفدار این رستوران مرغ و تخم‌مرغ است.

مترجم: نیروانا حسینی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر