jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۴۷۷۱۷۷   ۰۹ خرداد ۱۳۹۱  |  ۱۷:۰۰

با دستگیری اعضای باند جاعلان حرفه ای و تحقیق از متهمان معلوم شد آنها با جعل عنوان یک پزشک فوت شده، اموالش را به نام خود انتقال داده و فروخته اند.

به گزارش روز سه شنبه جام جم آنلاین از پلیس آگاهی تهران بزرگ، 18 اردیبهشت سال جاری فردی با مراجعه به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان آستارا با طرح شکایتی گفت: روز گذشته شخص ناشناسی طی تماس تلفنی به من اعلام داشت که «شما در طرح هزاران لبخند همراه اول برنده یک سکه طلا شده اید» و شرکت قصد واریز وجه معادل قیمت سکه به حساب مرا دارد که در ادامه با کشاندن وی به پای دستگاه خودپرداز و پس از انتخاب گزینه انگلیسی و در ادامه گزینه ترانسفر، مبلغی در حدود یک میلیون تومان از حساب من خارج کردند.

در تحقیقات مقدماتی انجام گرفته، هویت صاحب حسابی که پول شاکی پرونده به آن انتقال یافته بود در تهران مورد شناسایی قرار گرفت که در ادامه قرار عدم صلاحیت برای دادسرای شهرستان آستارا صادر و پرونده پس از وصول به دادسرای عمومی و انقلاب تهران ، جهت رسیدگی در اختیار دادسرای ناحیه 31 قرار گرفت.

با ارجاع پرونده به دادسرای ناحیه 31 تهران و به دستور بازپرس شعبه سوم این دادسرا ، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار اداره چهاردهم مبارزه با کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

فروش عابربانک به قیمت 40 هزار تومان

با ارجاع پرونده به اداره چهاردهم ، کارآگاهان با شناسایی صاحب حساب اطلاع پیدا کردند که حساب مذکور به دختربچه ای به نام «رمینا.م» می باشد که سال گذشته توسط مادرش افتتاح شده است.

با شناسایی مادر «رمینا» به عنوان افتتاح کننده حساب و در ادامه تحقیقات مشخص شد که کارت عابربانک این دختربچه در اختیار پدرش بوده که در تحقیقات انجام شده از  پدر رمینا، وی در اظهارات اولیه مدعی شد که کارت عابر بانک دخترش توسط وی مفقود شده است که پس از انجام تحقیقات پلیسی از پدر رمینا ، وی اعتراف کرد که کارت عابربانک دخترش را در قبال مبلغ 40 هزار تومان به فردی به هویت «ناصر.ش» 37 ساله فروخته است.

دستگیری دو تن از اعضای گروه کلاهبرداری

با شناسایی هویت «ناصر.ش»، کارآگاهان با شناسایی محل تردد این شخص در خیابان شوش ، روز 23 اردیبهشت ماه سال جاری موفق به دستگیری وی شدند که در همان محل دستگیری اعتراف نمود که علاوه بر کارت عابر بانک متعلق به «رمینا» ، چندین کارت عابر بانک متعلق به افراد غیر را به یکی از مجرمان سابقه دار به هویت «حسن.ن» 33 ساله فروخته است.

با شناسایی هویت «حسن.ن» معروف به «حسن فنر»، کارآگاهان اداره چهاردهم در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که «حسن.ن» از سارقین سابقه دار در زمینه سرقت لوازم داخل خودرو و سارق حرفه ای خودرو می باشد که به اتهام سرقت ، تحت تعقیب پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

با شناسایی هویت «حسن.ن» و بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از اعترافات «ناصر.ش»، کارآگاهان اداره چهاردهم اقدام به شناسایی محل تردد متهم تحت تعقیب پلیس آگاهی در میدان بهارستان کرده و «حسن» را نیز در همان تاریخ دستگیری ناصر (23 اردیبهشت ماه) ، دستگیر و در بازرسی از وی موفق به کشف چهار فقره کارت عابر بانک متعلق به افراد دیگر از جمله شخص به هویت دکتر «سعید.ش» شدند.

مرگ دکتر «سعید.ش» در سال 90

با شناسایی هویت دکتر «سعید.ش» به عنوان مالک یکی از عابر بانک ها ، کارآگاهان موفق به شناسایی اعضای خانواده وی شدند؛ با شناسایی اعضای خانواده برادر دکتر «سعید.ش» و انجام تحقیقات از آنها مشخص شد که عموی آنها (دکتر سعید.ش) مجرد بوده و در تاریخ 17 شهریور 1390 فوت نموده است و پس از فوت وی، کلیه اموال مطب متوفی از جمله یک دستگاه خودرو که در پارکینگ بوده، سرقت و منزل آن مرحوم نیز چهار ماه پس از فوتش توسط فردی به هویت «بهروز.م» 48 ساله که خود را وکیل دادگستری معرفی نموده ، تصرف و مدعی خرید آن شده است.

با توجه به تحقیقات انجام شده از «حسن.ن» و ادعای وی در خصوص تحویل کارت های عابر بانک متوفی (دکتر سعید.ش) از شخصی به هویت «بهروز.م»، کارآگاهان اداره چهاردهم با مراجعه به منزل متوفی ، به تحقیق از بهروز پرداخته ، اما وی در اظهارات خود منکر هرگونه سوء استفاده از کارت های متعلق به افراد غیر بویژه کارت متوفی شد و عنوان داشت که کارت ها را شخصی به هویت «مهدی.الف» 26 ساله که جای و مکان مشخصی ندارد ، در اختیار یکی از دوستان وی به نام «حسن.ن» قرار داده و به محض آنکه توسط «حسن» از موضوع کارت ها اطلاع پیدا کرده از آنها (حسن و مهدی) خواسته تا کارت ها را تحویل بانک نمایند.

در ادامه تحقیقات از «بهروز.م» مبنی بر خرید قانونی منزل دکتر «سعید.ش»، وی در اظهارات خود مدعی شد که منزل دکتر (متوفی) را از شخصی به هویت «مصطفی.ع» 30 ساله و به مبلغ 900 میلیون تومان خریداری کرده است.

با توجه به اظهارات «بهروز.م» و متعاقب آن مواجهه حضوری انجام شده میان «حسن» و «بهروز»، «حسن.ن» منکر اظهارات قبلی خود علیه «بهروز» شد و در اعترافات بعدی خود اعلام نمود که کارت ها را از «مهدی.الف» گرفته است.

با معرفی «مهدی.الف» به عنوان همدست حسن ، کارآگاهان اداره چهاردهم روز دوم خرداد ماه اقدام به دستگیری «مهدی» کردند. در شرایطی که تا به این مرحله از تحقیقات هیچگونه دلیل و مدرکی در خصوص همدستی «بهروز» با دیگر متهمان پرونده وجود نداشت اما با دستگیری «مهدی» و اعترافات صریح وی در خصوص نقش «بهروز.م» در طرح نقشه تصرف اموال متعلق به دکتر «سعید.ش» و همچنین اعترافات دیگر متهمان پرونده، اقدام به دستگیری بهروز کردند.

در تحقیقات انجام شده از «مهدی.الف» وی در اعترافات خود ـ در خصوص نقش «بهروز» در تصرف غیر قانونی اموال متعلق به دکتر «سعید.ش» ـ به کارآگاهان گفت: در مغازه یکی از دوستانم با «حسن.ن» آشنا شده و پس از گذشت مدت کوتاهی ، جزئیات زندگی مرحوم دکتر «سعید.ش» از جمله نداشتن فرزند و وارث و داشتن اموال زیاد را برای «حسن» تشریح کردم و «بهروز» پس از آگاهی از موضوع مرا به دفتر خویش دعوت و با تهدید و تطمیع مرا مجبور به سرقت مدارک مدارک مرحوم کرد و حتی به لحاظ جلوگیری از فاش شدن موضوع ، با تهدید من و «حسن» از هر کدام از ما دو نفر اقدام به گرفتن 450 میلیون تومان سفته کرده و تهدید نمود که چنانچه این موضوع را فاش نماییم ، سفته ها را به اجرا گذاشته و علیه ما پرونده سازی خواهد کرد.

«مهدی.الف» در ادامه اعترافاتش و در خصوص نحوه آشنایی خود با دکتر (متوفی) نیز به کارآگاهان گفت: در حدود سه سال پیش به عنوان پیک موتوری در یک رستوران مشغول به کار بودم و به همین علت و به صورت روزانه ، هر روز سفارش غذای دکتر را برای او به مطب می بردم تا اینکه به پس از گذشت مدتی ارتباط میان ما دو نفر حالت دوستانه به خود پیدا کرد ؛ پس از گذشت مدتی به واسطه ناراحتی کلیه و تخصص دکتر در خصوص کلیه ، ارتباط من با دکتر بیشتر شد و در همین مدت بود که از زندگی خصوصی دکتر و مجرد بودن و... وی اطلاعات کاملی پیدا کرده بودم.

شناسایی و دستگیری دو متهم دیگر

در ادامه رسیدگی به این پرونده ، کارآگاهان اداره چهاردهم اطلاع پیدا کردند که مبلغی در حدود 70 میلیون تومان توسط اشخاص ناشناس و با جعل شناسنامه و افتتاح حساب به نام دکتر «سعید.ش»، از بانک های مختلف برداشت صورت گرفته است که در بررسی بعدی مشخص شد که هویت تصویر استفاده شده بر روی شناسنامه و کارت ملی جعلی، متعلق به شخصی به هویت «سیامک.ع» 60 ساله است که با شناسایی مخفیگاه سیامک در منطقه لواسانات، کارآگاهان اداره چهاردهم در روز چهارم خرداد ماه موفق به دستگیری «سیامک» و «مصطفی.ع» 30 ساله  شدند که در تحقیقات انجام شده به جعل سند اتومبیل متوفی (دکتر سعید.ش) و برداشت غیرقانونی از حساب های بانکی وی اعتراف و اعلام داشتند که تمامی این اقدامات را به درخواست «بهروز.م» انجام داده اند.

با توجه به اعترافات صریح «مهدی.الف» و همچنین «سیامک» و «مصطفی» در خصوص نقش اصلی «بهروز.م» در ارتکاب جرایم مختلف سرقت ، جعل اوراق هویتی متعلق به متوفی، کلاهبرداری و...، کارآگاهان اداره چهاردهم در مورخه ششم خرداد ماه اقدام به دستگیری «بهروز.م» در دفتر کارش واقع در خیابان مطهری کرده و در بازرسی از این محل ، موفق به کشف تعداد زیادی از اسناد و مدارک متعلق به متوفی و همچنین دیگر اسناد و مدارک مجعول و همچنین خودرو سی یلو مسروقه شدند که متهم «بهروز.م» در ادامه تحقیقات و با توجه به دلایل و مدارک غیر قابل انکار به ناچار لب به اعتراف گشود و به جعل عنوان وکالت و تصرف منزل دکتر «سعید.ش» با استفاده از اسناد و مدارک جعلی و همچنین برداشت وجوه از حساب دکتر اعتراف کرد.همچنین از محل کار وی اسناد جعلی از قبیل پروانه وکالت ، دفترچه جعلی ثبت مالیات کانون وکلا بنام متهم ، برگ های قرارداد وکالت و... کشف شد.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ در ادامه اعلام این خبر با اشاره به دستگیری دو متهم دیگر در ارتباط با این پرونده گفت: در ادامه رسیدگی به این پرونده و با توجه به اعترافات متهم «مهدی.الف» مبنی بر اینکه با همدستی شخصی به هویت «کامران.ج» 28 ساله اقدام به سرقت از منزل مرحوم «سعید.ش» نموده، این متهم (کامران.ج) نیز در روز هفتم خرداد ماه دستگیر و در تحقیقات صورت گرفته به سرقت اموال منزل شامل دو تخته فرش نفیش و خودروی دوو ، معترف شد ؛ همچنین با شناسایی آخرین عضو این گروه از متهمان ، کارآگاهان اداره چهاردهم موفق به شناسایی و دستگیری جاعل اسناد و مدارک حرفه ای به هویت «صادق.ش» 56 ساله در چهارراه سیروس شدند که این متهم نیز در تحقیقات انجام شده به جعل اسناد و مدارک شناسایی متعلق به دکتر «سعید.ش» و همدستی با دیگر متهمان پرونده اعتراف کرد.

سرهنگ فریدون رهبریان افزود: تمامی متهمان تحت قرارهای صادره از سوی بازپرس محترم شعبه سوم دادسرای ناحیه 31 تهران جهت کشف دیگر جرایم احتمالی در اختیار اداره چهاردهم پلیس آگاهی قرار گرفته و تحقیقات در این زمینه در دستور کار کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر