jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۷۶۵۶۴ ۰۴ خرداد ۱۳۹۱  |  ۰۰:۱۱

خوب است بدانید که...

چطوری کفش بخریم؟

پا را قلب دوم ما می دانند، بنابراین توجه به‌راحتی و سلامت آن بسیار حائز اهمیت است. امروز می‌خواهیم درباره چگونگی خرید کفش برایتان بگوییم.

باور می‌کنید ساعتی که کفش می‌خرید در راحتی کفش تان تاثیر دارد؟ نشنیده‌‌اید که می‌گویند کفش را باید شب خرید؟! پس فکر می‌کنید چرا غروب که می‌شود پاساژهای کفش‌فروشی شلوغ می‌شوند؟ دلیلش این است که از عصر به بعد پاها تقریبا متورم می‌شود و اندازه آنها تغییر می‌کند. اگر کفش را روز بخرید، شب که پاهایتان ورم می‌کنند احساس می‌کنید کفش‌تان تنگ شده است و حتی امکان دارد پایتان را بزند.

کفش را متناسب با فصل انتخاب کنید. کفش‌های روشن برای فصل‌های پر بارش مناسب نیستند، چون به‌سرعت کثیف می‌شوند. کفش‌های تابستانی و بهاری می‌توانند حفره‌دار، بندی یا پارچه‌ای باشند و چه بهتر که رنگ‌های روشن داشته باشند.

پیش از خرید با خودتان مرور کنید، قرار است با کفش‌تان چه کار کنید؟ می‌خواهید با آن پیاده‌روی کنید؟ می‌خواهید ورزش کنید؟ می‌خواهید با آن به مهمانی بروید یا در مجالس رسمی بپوشید؟ می‌گویید امکان ندارد کسی کفش بخرد بدون این که به کاربردش فکر نکرده باشد؟ ما می‌گوییم امکان دارد. کم پیش نمی‌آید که مردم برای خرید چیزی به بازار می‌روند و چیز دیگری می‌خرند که کاربردی برایشان ندارد و فقط جا تنگ می‌کند.

به محل اتصال رویه و کفی کفش دقت کنید. اگر چسب کاری شده و جای دوخت دارد آن را نخرید.

کفش‌های چرمی واکس خورند و روغن دستگاه‌های واکس زن پس از مدتی کدرشان می‌کند، پس همراه کفش‌های چرمی حتما واکس همرنگ شان را هم بخرید.

هرگز کفشی را که بزرگ‌تر از سایز پای شماست، به این بهانه که با گذاشتن کفی اندازه‌تان می‌شود، نخرید چون حتی اگر اندازه‌تان شود به پایتان آسیب خواهد زد.

می‌دانید انگشت کوچکی که زیر رویه کفش برجسته شده نشانه چیست؟ این یک هشدار است! کفش به پایتان آسیب می‌زند! آن را نخرید. درباره چگونگی تمیز‌کردن کفش فردا در همین ستون برایتان خواهیم نوشت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر