jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۲۸۸۲   ۲۸ دی ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۹

فوتبال ایران کشش لیگ 18 تیمی را ندارد و این نکته‌ای است که امروز خیلی‌ها به دلایل آن رسیده‌اند. موضوع اصلی نیز به نبود زیرساخت‌های لازم برای برگزاری لیگ 18 تیمی برمی‌گردد که این مساله شرایط بدی را پیش روی فوتبال ایران قرار داده و باعث شده است که صدای بسیاری از مربیان و عوامل دست‌اندرکار برگزاری مسابقات درآید.

در حقیقت به دلیل این‌که فوتبال ایران با مشکل کمبود ورزشگاه‌های استاندارد و مجهز روبه‌روست، امکانات زیرساختی موجود نمی‌تواند پاسخگوی رقابت 18 تیم شرکت‌کننده باشد و این در شرایطی است که به دلیل این کمبود، مسابقــــات لیگ یک نیز معمولا در زمین‌ها و ورزشگاه‌هایی برگزار می‌شود که بازی‌های لیگ برتر در آنها انجام می‌شود تا این ترافیک بازی‌ها، اندک کیفیت زمین چمن ورزشگاه‌ها را بر باد داده و روی کیفیت بازی‌ها اثرات منفی خود را برجای بگذارد. برای مثال در حال حاضر مسابقات تیم‌های تراکتورسازی و شهرداری تبریز در ورزشگاه یادگار امام برگزار می‌شود که اکنون مدت‌هاست زمین چمن آن،‌ کیفیت خود را از دست داده است. جدا از آن‌که اکنون سال‌هاست که برای تکمیل این ورزشگاه اقدام خاص و چشمگیری صورت نگرفته است تا این مساله مورد اعتراض مربیان تیم‌ها و بویژه امیر قلعه‌نویی قرار گیرد. همه اینها در شرایطی است که اصولا باید هر تیمی دارای ورزشگاه اختصاصی برای برگزاری مسابقات خویش باشد و نمی‌توان انتظار داشت که صرف یک ورزشگاه بتواند پاسخگوی چند تیم لیگ برتری و دستجات مختلف فوتبال در یک استان باشد.

البته ورزشگاه آزادی نیز از این مساله مستثنا نیست و شاید اگر غفلت شود،‌ چمن سبز آن رفته رفته به زردی خواهد زد که با توجه به بازی‌های تیم ملی در راه جام جهانی، باید مراقبت ویژه‌ای شود تا تنها ورزشگاه بین‌المللی فوتبال ایران به سرنوشت دیگر ورزشگاه‌ها دچار نشود.

به هر حال دوشنبه‌شب و در مسابقه پیامکی برنامه 90، تعداد تیم‌های حاضر در لیگ برتر به نظرسنجی مردم گذاشته شد که در نهایت بیش از 64 درصد از یک میلیون و 800 هزار نفری که در این نظرسنجی شرکت کردند به برگزاری لیگ با 16 تیم رای دادند و لیگ 18 تیمی کمترین درصد را به خود اختصاص داد و لیگ 14 تیمی در رده دوم ایستاد.

به دنبال این نظرسنجی، عزیزمحمدی رئیس سازمان لیگ گفت: در صورت فراهم بودن زیرساخت‌ها 18 تیمی بودن لیگ مشکلی ایجاد نمی‌کند اما با شرایط و امکاناتی که باشگاه‌های ما در حال حاضر دارند با 16 تیمی شدن لیگ موافقم.

حجت‌اله اکبرآبادی/ دبیر گروه ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر