jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۱۹۲۱   ۲۲ دی ۱۳۹۰  |  ۱۹:۱۲

ناحیه کمر از عضلات ریز و درشت مختلفی تشکیل شده ‌است که در درازمدت و در نتیجه موقعیت نامناسب بدن و شغل‌های پشت میز‌نشینی دچار خستگی و ضعف می‌شوند. انجام فعالیت‌هایی که باعث ایجاد کشش در این عضلات می‌شود باعث زدودن خستگی کمر می‌شود و در عین حال از دردهای این ناحیه پیشگیری می‌کند.

حرکت اول: روی صندلی بنشینید و کف پاهایتان را روی زمین قرار دهید. اندکی از ناحیه کمر به سمت جلو خم شوید. پاهایتان را از هم دور کنید تا بیشتر از عرض شانه‌ها از هم فاصله بگیرند و با دست‌هایتان پشت ساق پاها را بگیرید. سپس به آرامی به جلو خم شوید و در همین حین دست‌هایتان را پشت ساق پا تا پشت مچ پاها پایین بیاورید. برای افزایش کشش در ماهیچه‌های کمر بهتر است بدن خود را تا جایی که می‌توانید به سمت جلو خم کنید.

حرکت دوم: رو به سمت دیوار بایستید. دست‌ها را به اندازه عرض شانه باز کنید و در مقابل خود و حدود نیم‌متر بالاتر از سرتان روی دیوار قرار دهید. حالا به آهستگی بدن خود را به سمت عقب حرکت دهید تا جایی که دست‌های شما تقریبا موازی با زمین قرار گیرند، سپس سر و سینه خود را به سمت جلو خم کنید و 5 ثانیه در همین حالت بمانید. این حرکت را 10 بار تکرار کنید.

حرکت سوم: زانوهای خود را خم کنید و با دست‌ها یک میله افقی، نرده یا دستگیره در را بگیرید. بدن خود را طوری قرار دهید که کمرتان صاف و تقریبا موازی زمین قرار گیرد. حالا همراه با یک بازدم، بدن خود را به سمت عقب بکشید تا جایی که کشش را در ماهیچه‌های کمرتان احساس کنید. این حرکت را نیز 10 بار تکرار کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر