jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۴۴۳۶۰   ۱۳ آذر ۱۳۹۰  |  ۱۹:۰۰

هر کاربری هنگام نوشتن متون، یک عادت نوشتاری خاص دارد و اگر شما با متون کاربران مختلف سر و کار داشته باشید و بخواهید این متون را طبق عادت یا قوانین نگارشی خودتان ویرایش کنید، ‌باید وقت زیادی را به انجام این کار اختصاص دهید.

فرض کنید در یک نشریه مشغول به‌کار هستید و هر روز اخبار، مقاله و گزارش‌های گوناگونی را از افراد مختلف دریافت کرده و موظفید آنها را با نگارش استاندارد مکتوب کنید و به چاپ برسانید. به‌نظر شما مرور کلمه به کلمه و ویرایش تک ‌تک مقالات و گزارش‌های رسیده به دست شما چقدر زمان نیاز دارد؟ نرم‌افزار TextSoap برای استفاده در این شرایط طراحی شده است. به کمک این برنامه می‌توانید قوانین نگارشی خود را که می‌توانند ترکیبی از چند قانون و دستورالعمل باشند مشخص کنید و با یک کلیک ماوس آنها را روی متون خود اعمال کنید. این نرم‌افزار مانند بخش جستجو و جایگزین در نرم‌افزارهای ویرایشگر متون عمل می‌کند اما تفاوت عمده آن با دیگر نرم‌افزارهای مشابه، در تشخیص متون و عبارات موردنظر شما و گستردگی قوانین موجود در آن است. به کمک این برنامه می‌توانید مشخص کنید کدام کلمات با چه فرمتی به چه کلمات و فرمتی تبدیل شوند، جملاتی که با یک کلمه خاص شروع شده یا با یک عبارت مشخص پایان می‌یابند چه فرمتی را به خود اختصاص دهند، پاراگراف‌های داخل متن چگونه از هم تفکیک شوند و بسیاری از امکانات دیگر که تنها با استفاده از آن به تمام آنها پی خواهید برد.

نرم‌افزار TextSoap در سیستم‌عامل مک سریOSX نسخه 10.6.6 به بالا قابل نصب است و می‌توانید نسخه محدود آن را از لینک زیر دریافت کنید.

http:‌/‌‌/‌www.unmarked.com‌/‌php‌/‌redirect.php?page=textsoap7-download

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر