jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۴۳۳۰۵۵   ۱۵ مهر ۱۳۹۰  |  ۱۱:۳۱

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه پیش پرداخت سامانه موشکی S300 از روسیه پس گرفته شده است از رونمایی موشک کروز ظفر در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش مهر، سردار احمد وحیدی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پنجشنبه شب در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در خصوص جزئیات طراحی و ساخت جنگنده‌های ایرانی اظهار داشت: در حوزه جنگنده‌های آذرخش و صاعقه دو نوع جنگنده بومی هستند علاوه بر این ما نسبت به ارتقاء توانمندی‌های فنی جنگنده‌های خود اقداماتی را انجام داده ایم.

وی با اعلام اینکه وزارت دفاع ارتقاء بیشتر توانایی این جنگنده‌ها را در دستور کار دارد، گفت: علاوه بر اینها طراحی یک سری از جنگنده‌های جدید را در دستور کار داریم.

وزیر دفاع در خصوص آخرین دستاوردهای موشکی جمهوری اسلامی ایران گفت: در هفته دفاع مقدس از موشک کروز قادر رونمایی کردیم ضمن اینکه موشک کروز ظفر نیز در آینده نزدیک رونمایی خواهد شد.

وحیدی اضافه کرد: ما برنامه‌های دیگری هم در حوزه ساخت و تولید انبوه موشک‌های بالستیک و موشک‌های کروز در دستور کار داریم که در آینده نزدیک مراحل خود را به اتمام خواهد رساند و ارائه خواهند شد.

وی در خصوص پرونده خرید موشک‌های S300 از روسیه گفت: از نظر ما این پرونده هنوز باز است و طرف روسی باید آن را به اجرا بگذارد البته ما تولید بومی سیستم‌های موشکی پدافند برد بلند را در دستور کار داریم.

سردار وحیدی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا پیش پرداخت خرید سامانه موشکی S300 را از روسیه پس گرفته‌اید نیز گفت: پیش پرداخت‌هایی که به روسیه برای خرید سامانه موشکی S300 پرداخت شده بود را پس گرفتیم.

وی در خصوص ایجاد خط تلفن سرخ بین نظامیان ایران و آمریکا گفت: ما فکر می کنیم اساس استدلالی که آمریکایی‌ها مطرح کرده اند مخدوش است.

وی افزود: آنها می گویند برای اینکه تنش وجود نداشته باشد خط تلفن باید داشته باشیم اما نظر من این است که اگر آنها از منطقه بیرون بروند هیچ تنشی در منطقه ایجاد نمی‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اختلافات با تعامل قابل حل است

اختلافات با تعامل قابل حل است

قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ ها، تامین‌کننده منافع ملی کشور است. البته باید این را هم در نظر داشته باشیم که منافع ملی کشور زمانی تامین می‌شود که در کشور میان مسؤولان هم‌صدایی و میان مردم وحدت وجود داشته باشد. چرا که یکی از مولفه‌های قدرت و امنیت کشور وحدت کلمه میان مردم و همصدایی مسوولان است.

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

با توجه به اظهارنظر اخیر آقای عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان مبنی بر بررسی پیشنهاد حضور ایران در نشست غیررسمی با حضور آمریکا باید گفت به هیچ‌وجه نباید هیچ‌گونه مذاکره‌ای چه در سطح رسمی و چه در سطح غیررسمی با حضور آمریکا انجام شود.

بی‌اثری رفتارهای نمادین

بی‌اثری رفتارهای نمادین

همزمان با افزایش تحرکات دیپلماتیک و وعده‌های جدید از سوی غرب، ایران باید به‌عنوان یک الزام استراتژیک، اقداماتی را که در قالب قانون رفع تحریم‌ها شروع کرده به‌صورت کامل ادامه دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر