jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۲۰۴۰۰ ۱۳ مرداد ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۴

دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی به روزه‌داران توصیه کرد مواد غذایی شیرین در وعده سحری نخورند زیرا مواد غذایی شیرین با تحریک انسولین، موجب ورود قند خون به داخل سلول‌ها و در نتیجه کاهش قند خون می‌شوند و فرد زودتر گرسنه می‌شود. در این توصیه پزشکی آمده بهتر است در وعده سحری مقدار مناسبی سبزی‌های مختلف مانند سبزی خوردن مصرف شود چون سبزی‌ها با دارا بودن مواد مغذی مختلف و آب، علاوه بر تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی و مورد نیاز بدن، از تشنگی فرد در طول روز جلوگیری می‌کنند.

برای تامین آب مورد نیاز بدن باید پس از صرف افطار و تا قبل از خواب به تدریج انواع میوه، ‌چای کمرنگ و سایر مایعات به ویژه آب نوشیده شود.

براساس این گزارش،‌ عبادت‌هایی که بعد از افطار در ماه رمضان انجام می‌شود‌ به متابولیسم غذا کمک می‌کند زیرا در نماز خواندن، تمام ماهیچه‌ها و مفاصل درگیر هستند و می‌تواند جانشین یک ورزش با شدت متوسط باشد که کالری بدن مصرف می‌شود. بنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت،‌ افراد باید از نوشیدن بیش از اندازه چای در وعده سحری اجتناب کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر