jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۱۵۹۷۰ ۲۳ تير ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۱

«ورزش و جوانان»، «تعاون، کار و رفاه اجتماعی»، «صنعت، معدن و تجارت» و «نفت» 4 وزارتخانه‌ای هستند که قرار است برایشان وزیر معرفی شود

دوم مرداد؛ معرفی4 وزیر جدید به مجلس

اعضای کابینه دیروز پس از پایان نشست هیات دولت در جمع تعداد محدودی از خبرنگاران که به نهاد ریاست‌جمهوری دعوت شده بودند، حاضر شده و به سوالات آنها پاسخ دادند. به گزارش ایسنا، معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در جمع خبرنگاران اعلام کرد رئیس‌جمهور در روز یکشنبه، دوم مرداد ماه، 4 وزیر برای وزارتخانه‌هایی که اکنون با سرپرست اداره می‌شوند، به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌کند.

وی با بیان این‌که جلسه رای اعتماد به این چهار وزیر یک‌هفته پس از معرفی آنها برگزار خواهد شد، گفت: رای اعتماد به این چهار وزیر در یک روز انجام می‌شود.

وزارتخانه‌های «ورزش و جوانان»، «تعاون، کار و رفاه اجتماعی»، «صنعت، معدن و تجارت» و «نفت» 4وزارتخانه‌ای هستند که قرار است برای آنها وزیر معرفی شود. میرتاج‌الدینی با بیان این‌که در مورد اسامی قطعی کسانی که برای این چهار وزارتخانه معرفی می‌شوند، باید منتظر ماند، گفت: من در مورد اسامی قطعی چیزی اعلام نمی‌کنم، ولی علی‌القاعده وقتی ادغام صورت گرفت، وزیرهایی که قرار است بمانند سرپرست شدند.

وی در پاسخ به سوالی درباره کمیته مشترک رفع اختلافات مجلس و دولت گفت: چنین کمیته‌ای با توجه به مقتضیات و نیازها، هر زمان لازم باشد تشکیل می‌شود و هم‌اکنون با تصمیمات مجلس درباره ادغام وزارتخانه‌ها تعامل خوبی میان مجلس و دولت ایجاد شده است و باید مراقب باشیم تا برخی با ایجاد حواشی میان مجلس و دولت تنشی ایجاد نکنند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور گفت: رویکرد مجلس و دولت همواره با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، براساس همکاری، همراهی و تعامل است و هدف همه، رفع مشکلات جامعه در راستای تبعیت از ولایت فقیه است.

اعضای دولت، حکم جلب دریافت نکرده‌اند

معاون حقوقی رئیس‌جمهور هم در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره دستگیری افراد منتسب به دولت گفت: معمولا احضاریه، اخطاریه و احکام جلب با واحد حراست یا معاونت حقوقی دستگاه‌ها هماهنگ می‌شود، ولی ما در این موارد هیچ اخطاریه، احضاریه و حکم جلب از کسی دریافت نکرده‌ایم. به گزارش ایرنا، فاطمه بداغی در پاسخ به خبرنگاری که در این باره به عنوان مصداق به رئیس موزه ملی ایران اشاره‌کرد، افزود:‌ با دولت در مورد جلب اشخاص منتسب به آن، هماهنگی نشده است. معاون حقوقی رئیس‌جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا بقایی، معاون اجرایی رئیس‌جمهور از نکونام، رئیس کمیسیون اصل 90 شکایت کرده است، گفت: اطلاعی از این موضوع ندارم.

سیدمجتبی ثمره‌هاشمی، دستیار ارشد رئیس‌جمهور هم در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که «رسانه‌های خارجی ادعا کرده‌اند که بقایی، معاون اجرایی رئیس‌جمهور دستگیر شده است، شما این را تایید می‌کنید یا نه؟» گفت: چرا شما به خبرگزاری‌های خارجی استناد می‌کنید؟

دور چهارم سفرهای استانی بعد از ماه رمضان

ثمره‌هاشمی همچنین اعلام کرد دولت تلاش دارد 7 طرح بزرگ اقتصادی را تا پایان سال 91 به مرحله اجرا درآورد.

ثمره‌هاشمی با بیان این‌که وقت دقیق آغاز دور چهارم سفرهای استانی را نمی‌دانم، تصریح کرد: فکر می‌کنم بعد از ماه مبارک رمضان دور چهارم سفرهای استانی آغاز شود. البته سفرهای پروژه‌ای پیش از آغاز ماه مبارک رمضان زیاد است و تلقی بنده این است که دور چهارم سفرهای استانی بعد از ماه مبارک رمضان آغاز می‌شود.

دستیار ارشد رئیس‌جمهور درباره این‌که آیا سفرهای پروژه‌ای جایگزین سفرهای استانی شده است یا نه؟ گفت: سفرهای پروژه‌ای به منظور افتتاح پروژه‌ها انجام می‌شود و با سفرهای استانی تفاوت دارد و سفرهای استانی بعد از ماه رمضان شروع خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر