jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۰۹۸۸۸ ۲۵ خرداد ۱۳۹۰  |  ۰۰:۱۱

سیدحمید سجادی مدیری جوان از نسل دوندگان افتخارآفرین ورزش ایران است تا در پایان یک دوره 17ساله حضور در تیم ملی دوومیدانی ( از سال 64 تا 80 ) و کسب 14 مدال آسیایی و حضور در چندین دوره بازی‌های آسیایی و المپیک، امروز گزینه پیشنهادی رئیس‌جمهور برای تصدی وزارت ورزش و جوانان باشد. سجادی با ادامه تحصیلات خود در رشته تربیت بدنی، دکترای خود را در ورزش با گرایش مدیریت و برنامه‌ریزی در تربیت بدنی گرفت تا با تلفیق علم و تجربه،‌ در بخش‌های مختلف مدیریت اجرایی ورزش مشغول کار شود. هم‌دوره بودن با بسیاری از قهرمانان و افتخارآفرینان ورزش ایران و لمس مسائل و سختی‌های ورزش از نزدیک، امروز زمینه‌ای را ایجاد کرده است تا معرفی او به عنوان نخستین وزیر ورزش و جوانان از سوی بسیاری چهره‌های ورزشی با استقبال روبه‌رو شود.

وزارت ورزش و جوانان ویژگی‌ها و شرایط خاص خود را دارد، چرا که اصولا رسیدگی به مسائل و مشکلات و نیازهای نسل جوان دارای ظرافت‌ها و پیچیدگی‌هایی است که مدیریت کلان وزارتخانه تازه تشکیل شده نباید برای لحظه‌ای از آنها غافل شود. به همین دلیل، حمید سجادی باید با رویکرد لازم به تمام جوانب قضیه، خود را در قبال برنامه ارائه شده به دولت و مجلس شورای اسلامی در هر دو حوزه ورزش و جوانان مقید و پایبند بداند. مدیر 42 ساله ورزش طی این سال‌ها علاوه بر مسوولیت معاونت قهرمانی سازمان تربیت بدنی، در مسوولیت‌هایی چون مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی سایپا، رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل موسسه ورزش منطقه آزاد کیش، فعالیت کرده و از سال 88 تاکنون نیز عضو شورای عالی سیاستگذاری ورزش در سازمان صداوسیماست. سجادی که مدیری از جنس ورزش به حساب می‌آید، در صورت رای‌اعتماد مجلس مسوولیت سنگینی را متوجه خود خواهد دید و باید با تمام وجود بکوشد با انتخاب‌هایی درست در مجموعه وزارتخانه، زمینه بهبود و ارتقای وضعیت ورزش و امور مرتبط با جوانان را فراهم آورد. به طور طبیعی با موفقیت سجادی، زمینه‌ای فراهم خواهد شد تا ورزشی‌ها بیش از پیش در اداره و مدیریت ورزش ایران مورد اعتماد قرار گیرند، اگر چه هنوز معلوم نیست وی بتواند رای اعتماد مجلس را کسب کند یا خیر.

حجت‌اله اکبرآبادی ‌/‌ گروه ورزش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر