jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۹۷۱۵۳ ۲۹ فروردين ۱۳۹۰  |  ۱۹:۰۰

کتاب کوچولو

یک روز ترسناک

این ماجرا به همین‌جا خاتمه نیافت، با آن که الکساندر دوست داشت در سرویس مدرسه کنار پنجره بنشیند، دو نفر از دوستانش کنار پنجره نشستند و او مجبور شد بین آن دو نفر بنشیند؛ در مدرسه هم معلم از نقاشی «پُل» که یک قایق کشیده بود بیشتر از نقاشی او که یک قلعه نامرئی! کشیده بود، خوشش آمد. همان روز و در مدرسه، بهترین دوستش هم او را تنها گذاشت.

وقتی هم مادرش آنها را پیش دندانپزشک برد، فقط در دهان او دندان پوسیده پیدا شد.

در دفتر کار پدر و مغازه کفش‌فروشی هم مسائل دیگری پیش آمد.

حتی برای شام هم لوبیا داشتند، غذایی که الکساندر اصلا دوست نداشت؛ پس باز هم او فکر کرد که آن روز یک روز سخت، وحشتناک، بد و خیلی بد است.اما این که بالاخره چه پیش می‌آید و الکساندر با یک روز سخت و بد چگونه کنار می‌آید را در کتاب «یک روز ترسناک خیلی بد» بخوانید.

کتابی که نویسنده‌اش «جودیت ویورست» است. این نویسنده یک محقق و روان‌شناس است و این کتاب با استقبال کم‌نظیر کودکان کشورهای مختلف مواجه شد.الکساندر امروزه پسرک محبوب خیلی از آدم‌هاست. پسری که بازی می‌کند، مدرسه می‌رود، دعوا می‌کند و گاهی اوقات هم فکر می‌کند تا بهتر زندگی کند.

مترجم کتاب هم «زینب رضایی» است. انتشارات پیدایش هم این کتاب را با قیمت  1200 تومان در اختیار بچه‌ها و بزرگ‌ترها قرار داده است.راستی این کتاب در سال 89 برگزیده بخش داستان ترجمه کودک در جشنواره مجله سلام بچه‌ها شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر