jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۳۹۴۰۳۰ ۲۰ فروردين ۱۳۹۰  |  ۱۲:۲۳

رئیس سازمان لیگ برتر از سفر روز 26 اردیبهشت ماه گروه ارزیابان کنفدراسیون فوتبال آسیا به ایران خبرداد و گفت: سهیمه قطعی کشورمان در فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا پس از این بازدید تعیین خواهد شد و تیم های لیگ برتری باید نسبت به رفع نواقص موجود اقدام کنند.

عزیزالله محمدی در گفت و گو با مهر ضمن اعلام این خبر افزود: گروه 6 نفره ارزیابان AFC  اواخر اردیبهشت ماه با سفر به ایران و بازدید از 18 باشگاه لیگ برتری در خصوص تعیین سهمیه نهایی ایران در لیگ قهرمانان آسیا برای سال های 2012 تا 2014 تصمیم گیری خواهند کرد.

محمدی یادآور شد: در بازدیدهای قبلی ناظران AFC اشکالاتی را نسبت به ورزشگاه های خانگی تیم های لیگ برتر از جمله جدا سازی راه های ورودی تماشاگران، جایگاه خبرنگاران، محل های استقرار دوربین های فیلمبرداری، اتاق دوپینگ و... وارد دانسته بودند و خواستار رفع آنها شدند که در این بازدید وضعیت فعلی ورزشگاه ها مورد بررسی کارشناسان AFC قرار خواهد گرفت.
 
وی با درخواست از باشگاه های لیگ برتر نسبت به رفع اشکلات ورزشگاه های خود در فرصت باقی مانده اظهار داشت: امیدوارم باشگاه ها با همکاری هیئت های فوتبال استانها در فرصت باقی مانده نسبت به رفع اشکالات ورزشگاه های خانگی خود اقدام کنند چرا که سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا به تایید نهایی بازرسان AFC بستگی خواهد داشت.
 
رئیس سازمان لیگ یادآورشد: در این بازدید ناظران AFC همچنین تراز مالی، صورتجلسه نشست های هیئت رئیسه و وضعیت حقوقی باشگاه های لیگ برتر را مورد بررسی و ارزیابی قرار خواهند داد.
 
در مرحله اول امتیاز بندی لیگ قهرمانان آسیا برای سال 2009 ، لیگ ایران موفق شد از سقف 500 امتیاز تعیین شده به 340 امتیاز و حدود 68 درصد امتیازات تعیین شده دست یابد. بر اساس شاخص های جدید لیگ قهرمانان آسیا تا سال 2012 ، لیگ ایران از سقف 800 امتیاز تعیین شده به 598 امتیاز و در حدود 74 درصد امتیازات دست یافته است.

در بازدید اواخر اردیبهشت ماه سال جاری مسئولان لیگ حرفه ای فوتبال آسیا از لیگ برتر فوتبال ایران امتیازات و وضعیت سهمیه بندی کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا تعیین خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب‌های استقلال احساسی است

انتخاب فرهاد مجیدی یک انتخاب منطقی برای استقلال نبود. احساسی او را انتخاب کردند، درست مثل همین حالا که دارند احساسی و به خاطر فشار تماشاگر، آندره‌آ استراماچونی را سرمربی استقلال می‌کنند.

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

صندلی ریاست به این 7 نفر نمی رسد

کشوری که فوتبالش اساطیری همانند علی دایی و احمدرضا عابدزاده دارد چرا فردی دیگری را باید به عنوان رییس فدراسیون خود ببیند؟ حالا که برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال مهم ترین رویداد سال جاری به شمار می رود پاسخ به این سوال بسیار مهم است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر