jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۳۸۹۳۷۰ ۱۵ اسفند ۱۳۸۹  |  ۱۰:۳۴

معاون سیما اعلام کرد:

تبدیل شبکه دو به شبکه کودک

شبکه دوم سیما از ابتدای سال 1390 به شبکه خردسال ، کودک ، نوجوان و خانواده تبدیل می شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر، علی دارابی معاون سیما رسانه ملی در نشست با برنامه سازان حوزه کودک و نوجوان افزود: شبکه مستند هفته آینده و شبکه فیلم و سریال و شبکه ورزش در سال آینده افتتاح می شود.

وی با تاکید براینکه باید روح تازه ای در تولیدات برنامه های کودک و نوجوان دمیده شود افزود: این حوزه در پنج سال آینده به تولیدات فاخر و ارزنده نیاز دارد.

دارابی گفت: باید از توانمندی، دانش و تخصص برنامه سازان در حوزه کودک و نوجوان به نحو شایسته تری استفاده کرد.

وی افزود: علاوه بر شبکه کودک در شبکه قرآن، آموزش، تهران و جام جم بخش کودک و نوجوان وجود خواهد داشت بنابراین یک رقابت سازمان یافته مناسبی در میان گروه های کودک و نوجوان شبکه های مختلف ایجاد خواهد شد.

معاون سیما گفت: شوراهای تخصصی و اتاق های فکر متعددی در این حوزه سامان داده ایم.

دارابی همچنین به ضرورت افزایش تولیدات فاخر انیمیشن دینی اشاره کرد و گفت: در بخش انیمیشن هیچ محدودیتی بودجه ای نداریم و از این تولیدات حمایت می کنیم. جشنواره بزرگی از تولیدات انیمیشن در کشور ایجاد و راهبری این کار با مشارکت همه صاحب نظران دنبال شود.

دارابی گفت: باید تولیدات ما فرامرزی و فراملی باشد. کودکان ما باید درباره گذشته احساس غرور و درباره آینده احساس امید داشته باشند. باید هنرمندانه جوانان را راهبری کنیم و علاوه بر کارهای ایجابی باید برای شبهات آنها پاسخ داشته باشیم.

معاون سیما افزود: تداوم در ساخت برنامه های شاد،هویت یابی،تقویت باورهای دینی،ارتقا ادب و رفتار و آموزش مهارت های زندگی از جمله اهداف مورد نظر در حوزه کودک و نوجوان است.

برنامه سازان حوزه کودک و نوجوان در این نشست که شنبه شب در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد به ارائه دیدگاه های خود و آسیب شناسی برنامه های کودک و نوجوان پرداختند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر