jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۵۹۱۳   ۲۵ بهمن ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۶

قرار بود روز گذشته گروهی از زنان ایتالیایی حدود 150 شهر بزرگ و کوچک این کشور دست به تظاهرات گسترده علیه سیلویو برلوسکنی، نخست‌وزیر ایتالیا بزنند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، موج انتقادات زنان ایتالیا در اعتراض به رسوایی‌های اخلاقی برلوسکنی، در حالی صورت می‌گیرد که اکثر زنان مطرح این کشور پیشتر در اظهاراتی نسبت به اقدامات نخست‌وزیر کشورشان واکنش نشان داده بودند. زنان برجسته ایتالیایی پیشتر گفته بودند برلوسکنی ارج و ارزش آنها را زیر سوال برده است.

یکی از شاعران ایتالیایی نیز در ارتباط با اعتراضات زنان این کشور به خبرگزاری فرانسه گفت: حرکت زنان ایتالیا یک جنبش سیاسی نیست بلکه حرکتی خودجوش از زنان مختلف این کشور در همه رده‌های سنی و همه مشاغل است. یکی از هنرپیشه‌های ایتالیایی نیز در ارتباط با اعتراضات زنان ایتالیا علیه نخست‌وزیر کشورشان گفت که با گسترش فرهنگ فحشا در این کشور مخالف است. روز شنبه نیز صدها نفر در رم و میلان تظاهرات کرده و با تابه‌های آشپزخانه که عکس برلوسکنی روی آن بود خواستار استعفای نخست‌وزیر ایتالیا شدند. این در حالی است که دادستان‌هاى شهر میلان به طور رسمى خواستار محاکمه فورى نخست‌وزیر ایتالیا شده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بورس و دولت سیزدهم

بورس و دولت سیزدهم

بازار سهام، بازار هوشمندی است که می‌تواند اتفاقات سیاسی را قبل از به وقوع پیوستن پیش‌بینی و بر اساس احتمالات به رخدادهای آن نظیر انتخابات واکنش نشان دهد.

خلف وعده، نشانه نفاق است

خلف وعده، نشانه نفاق است

طبق متون دینی، وفای به عهد از علائم ایمان و خلف وعد از نشانه‌های نفاق است. در اسلام نسبت به راستگویی، ادای امانت و وفای به عهد تاکید فراوان شده است.

انتخابی هوشمندانه

انتخابی هوشمندانه

در شرایطی که چشم ناظران سیاسی به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است ما با دو گروه از مخالفان مشارکت عمومی و گسترده مردم مواجهیم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر