jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۳۴۵۸ ۱۲ بهمن ۱۳۸۹  |  ۰۰:۱۰

فردی که ادعای خدایی می‌کرد، در اهواز به دار مجازات آویخته شد. به گزارش فارس، این شخص به نام عبدالرضا غرابات معروف به صائد در یکی از شهرهای خوزستان ادعای خدایی را مطرح کرده و تعدادی از مردم به پرستش وی روی آورده بودند.

شخص مذکور از مدعیان خدایی و ارتباط با امام دوازدهم شیعیان با حکم دادگاه به اتهام ارتداد و همین طور ترغیب به فساد (طبق مواد 513، 639 و 640 قانون مجازات اسلامی) به اعدام محکوم شد.

سال گذشته در پی طرح ادعای خدایی از سوی این فرد خوزستانی، تعدادی جوان با گرویدن به این فرقه ساختگی، به عبادت و پرستش این شخص روی آورده‌ بودند.

نامبرده از مدت‌ها پیش با مطرح‌کردن خود به عنوان خدا و آفریننده انسان‌ها، به فریب مردم و بویژه جوانان عرب‌زبان خوزستان روی آورده و به بهانه‌های مختلف، آنان را برای پرستش، گرد خود جمع می‌کرد.

غرابات که پرونده وی مدت‌ها در دادگاه انقلاب اهواز مفتوح بود، سرانجام روز چهارشنبه گذشته به دار آویخته شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر