jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۳۸۲۷۸۲   ۱۰ بهمن ۱۳۸۹  |  ۱۵:۴۷

کیف پول بیومتریک ابزاری است که با کمک گرفتن از بدنه مقاوم ، سیستم هشدار بی سیم و حسگر اثر انگشت ، کوچکترین روزنه امید را بر روی سارقان می بندد.

به گزارش مهر، اگر بخواهید در دنیای رنگارنگ الکترونیک های مصرفی به دنبال ابزاری شگفت انگیز باشید، نمونه های متنوعی را خواهید یافت، از ساعت های چند صد هزار دلاری گرفته تا بلندگوهایی با کیفیت بالا که طرفداران موسیقی را وسوسه می کند، اما در این میان ابزارهای خلاقانه ای که به گونه ای با ایمنی و ارتباطات در ارتباط هستند، محبوبیت بیشتری دارند.

کیف پول بیومتریک شرکت «دانهیل» یکی از این نمونه ابزارها است، ابزاری که تنها مالکش می تواند آن را باز کرده و از کارایی های آن بهره ببرد.

این محافظ کارت های اعتباری که جنس بدنه آن از فیبرهای کربنی است را تنها می توان با لمس انگشت مالک آن باز کرد، به بیانی دیگر در بدنه این کیف حسگری قرار گرفته که پیش از صادر کردن مجوز برای باز شدن در کیف، اثر انگشت فرد را ردیابی کرده و سپس در را باز می کند.

 و در عین حال می توان آن را از طریق فناوری بلوتوث به تلفن همراه اتصال داد، به این شکل هر زمان که کیف پول بیش از 5 متر از مالک آن فاصله بگیرد، آژیر هشدار در گوشی تلفن همراه مالک نواخته خواهد شد.

در این کیف پول گیره اسکناسی فولادی قرار دارد و درون آن از لایه ای چرمی پوشیده شده است، و این لایه های به گونه ای بر روی هم فشرده شده اند که حتی با استفاده از برنده ترین اجسام نیز نمی توان به درون آن نفوذ کرد.

در واقع این کیف پول پیشرفته با استفاده از فناوری های پیچیده از پولی که درونش قرار داده شده به خوبی محافظت می کند. با این همه قرار گرفتن زیبایی و ایمنی در کنار هم کمی پرهزینه خواهد بود، زیرا قیمت این کیف پول 826 دلار است، شاید کمی بیشتر از پولی که بخواهید درون آن قرار دهید!

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو