jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۷۷۳۰۶   ۱۲ دی ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۹

مدیرکل راه و ترابری استان قزوین گفت: با احداث جاده قزوین - الموت به تنکابن ضمن اتصال استان‌های مازندران و قزوین، سالانه حدود 17 میلیارد تومان در مصرف سوخت صرفه‌جویی می‌شود. به گزارش مهر، محمدامین نصراللهی افزود: با اجرای این طرح مهم ملی ارتباط استان قزوین با مازندران برقرار می‌شود و ضمن خروج از بن بست روستاهای مسیر، کاهش بار ترافیکی جاده‌های شمال هم محقق خواهد شد.

وی تصریح کرد: عملیات اجرایی ساخت این جاده مهم و استراتژیک با اختصاص بودجه لازم از سال 1386 در استان آغاز شد. مرحله اول این طرح به طول 62 کیلومتر از مسیر آزادراه قزوین به کرج روبه‌روی نیروگاه شهیدرجایی از روستای حصارخروان تا روستای شهرک در منطقه الموت آغاز شد.نصراللهی‌زاده اظهار کرد: در این مرحله مقرر شد شهر معلم کلایه در منطقه الموت با یک راه مناسب به مرکز استان متصل شود که هزینه ساخت هر کیلومتر از مسیر 12 میلیارد ریال برآورد شد.

مدیرکل راه و ترابری استان قزوین خاطرنشان کرد:‌ اعتبار پیش‌بینی شده برای ساخت این جاده حدود 3000 میلیارد ریال برآورد شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها