jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۳۵۱۱۳ ۲۷ خرداد ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۶

مسابقه قرآنی سوره کهف

تابستان با 1444

شبکه قرآن و معارف سیما درصدد آن است تابستان سال جاری با هجدهمین سوره از سوره‌های قرآن کریم که دارای 110 آیه و غالب آیات آن مکی است، مخاطبان را به محضر سوره مبارکه کهف ببرد و خلاصه پیام‌های این سوره را که توسط حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی در قالب کتاب تفسیر سوره کهف تنظیم شده همه روزه در این ستون منتشر کند. همزمان همه شبکه‌های صدا و سیما، بخصوص شبکه قرآن و معارف سیما برنامه‌های آموزشی مختلفی را در این زمینه ارائه خواهند کرد. ضمن توجه علاقه‌مندان به بهره‌مندی از مفاهیم بلند این سوره که مضامینی چون داستان اصحاب کهف، داستان حضرت موسی(ع) و خضر(ع)، حکایت ذوالقرنین و مواردی دیگر چون مبدا و معاد را در بردارد، ازعموم شیفتگان کلام وحی دعوت به‌عمل آمده تا با پیگیری مستمر مطالب مطروحه، در مسابقات مختلف این طرح ملی شرکت فرموده و از جوایز ارزنده همچون کمک هزینه سفر حج عمره، کمک هزینه سفر عتبات، کمک هزینه مشهد مقدس و هزاران جوایز نفیس دیگر بهره‌مند شوند. شماره تماس ستاد 22651444 همه روزه ساعت 19 ـ 8 آماده پاسخگویی علاقه‌مندان خواهد بود. نشانی سایت www.1444.ir

نکته‌ها، درس‌ها و پندهای سوره مبارکه کهف

آیات 3ـ 1: پنج سوره از سور قرآن با لفظ شریف الحمدلله (ستایش پروردگار) شروع شده و سوره مبارکه کهف نیز با تحمید خداوند آغاز می‌گردد که در آن کتاب الله و هستی آفرینش دو بال تربیت انسان‌ها برشمرده شده است. قرآن دچار انحراف و اعوجاج محسوس و غیرمحسوس نیست. هرجا سخن از عبده به صورت مطلق در قرآن آمده، مراد وجود شریف پیامبر(ص) است. قرآن تا قیامت استوار و غیرقابل نسخ است. این کتاب شریف علاوه بر این‌که نگهبان سایر کتب آسمانی است در بردارنده تمام مصالح بندگان است. در قرآن تناقض، اختلاف، افراط و تفریط راه ندارد. دفع ضرر مهم‌تر از جلب منافع است. عمل صالحی که همراه با ایمان باشد دارای پاداش دائمی است و عمل دائمی پاداش دائمی دارد. با توجه به علاقه و نیاز ماندگار آدمی، خداوند جاودانگی نعمت‌ها را در آخرت مقرر فرموده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر