همان طور که می‌دانید، نوع لباس پوشیدن شما و همچنین انتخاب لباسی متناسب با وضعیت فیزیکی بدنتان به شما کمک می‌کند بتوانید با ظاهری مناسب در مهمانی‌ها یا حتی محل کارتان حاضر شوید. با توجه به اهمیت این موضوع، به شما پیشنهاد می‌شود همیشه لباسی را انتخاب کنید که اندام شما را متناسب‌تر نشان دهد. بدون تردید لباسی که برای آقایان کوتاه‌قد مناسب است، نمی‌تواند برای آقایان قدبلند مناسب باشد. به افراد کوتاه قد توصیه می‌شود کت‌های کوتاه را انتخاب کنند، چرا که پوشیدن کت‌های بلند موجب می‌شود پاهای آنها کوتاه‌تر به نظر برسد.
کد خبر: ۳۳۵۰۴۸

همچنین بهتر است این گروه از افراد پیراهنی در زیر کت بپوشند که یقه آن کوتاه است. همچنین بهتر است بخشی از آستین پیراهن خود را از آستین کت بیرون بگذارند تا دستان آنها کشیده‌تر به نظر برسد.

این افراد باید کت‌هایی را انتخاب کنند که اولین دگمه آن تا حد امکان پایین‌تر از یقه پیراهن آنها باشد. به این ترتیب در فواصل بین کت و پیراهن خطوطی عمومی ایجاد می‌شود که بدن فرد را تا حدودی کشیده‌تر نشان خواهد داد.

معمولا بستن کمربند روی شلوار سبب می‌شود که فرد قدری کوتاه‌تر دیده شود. بنابراین اگر کت می‌پوشید، می‌توانید از بستن کمربند چشم‌پوشی کنید، اما از آنجا که اغلب کمربند از ملزومات یک پوشش رسمی محسوب می‌شود بنابراین بهتر است کمربندی باریک که حتی‌الامکان به رنگ شلوارتان است را انتخاب کنید تا کمترین خطای دید را در بیننده ایجاد کند، اما آقایانی که قدبلند هستند اغلب مشکلی در انتخاب کت و شلوار متناسب با اندامشان ندارند، مگر این که لاغر باشند، اما مردانی که لاغر هستند، باید از پوشیدن پیراهن تنگ خودداری کنند و پیراهن‌هایی را برای خرید انتخاب کنند که در قسمت میانی بدن تا حدودی آزاد بوده و به بدن فرد نچسبند.

آنها باید کت‌هایی را بپوشند که نه خیلی بلند هستند و نه خیلی کوتاه.

بهتر است ارتفاع کتی که این افراد می‌پوشند تا زیر قسمت ران امتداد داشته باشد. اگر کت کوتاه باشد، بازوها و پاهای فرد لاغرتر نشان می‌دهد و اگر خیلی بلند باشد، تناسب اندام فرد را دچار مشکل می‌کند.

این افراد باید شلوارهایی بپوشند که دوخت راسته و برشی یکنواخت از بالا و پایین داشته باشد. پوشیدن شلوارهای راه‌دار و طرح‌دار اگرچه به افراد چاق اصلا توصیه نمی‌شود، اما می‌تواند افراد لاغر را کمی چاق‌تر نشان دهد. البته باید به خاطر داشت که پوشیدن پیراهن‌هایی که راه‌های عمودی دارند، سبب می‌شود این افراد از نظر ظاهری لاغرتر به نظر برسند. معمولا پارچه‌های ضخیم همچون پارچه‌های مخمل کبریتی می‌توانند از پارچه‌های مناسب برای دوخت کت و شلوارهایی باشند که افراد لاغر انتخاب می‌کنند.

این نوع پارچه‌ها، شما را چاق‌تر نشان می‌دهند. کت‌های اسپرت، بهترین گزینه برای انتخاب کت مناسب برای مردان لاغراندام هستند چراکه می‌توان آنها را متناسب با اندام خود انتخاب کرد.

به خاطر داشته باشید که مهم‌ترین نکته برای انتخاب لباس مناسب برای مردان لاغراندام لزوم تناسب بین قسمت پایین‌تنه بدن و بخش بالاتنه است و به همین علت هیچ‌گاه نباید کت‌های تنگ را با شلوارهای گشاد یا برعکس کت‌های گشاد را با شلوارهای تنگ پوشید.

همان طور که گفته شد اگر بتوانید لباسی متناسب با اندام خود انتخاب کنید، بسیار خوش‌تیپ‌تر به نظر می‌رسید.

فرانک فراهانی‌جم / جام‌جم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها