jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۳۲۹۰۵ ۱۶ خرداد ۱۳۸۹  |  ۱۹:۰۰

استفاده از رایانه شب‌هنگام که نوری وجود ندارد و اتاق تاریک است چندان مناسب نیست چرا که اگر تا به‌ حال این کار را تجربه کرده باشید، متوجه شده‌اید که در این‌گونه مواقع صفحه نمایشگر همچون یک جسم نورانی می‌درخشد و به‌سرعت چشم را خسته می‌کند و گاهی اوقات سردرد کاربران را نیز به همراه دارد.

 اگر جزو کاربرانی هستید که مجبورید شب‌ها از رایانه استفاده کنید بهترین کار این است که نور نمایشگر را کاهش دهید. اما انجام این کار در شب و افزایش مجدد نور در روز می‌تواند کاری تکراری و خسته‌کننده باشد. پس پیشنهاد می‌کنیم از نرم‌افزار F.lux برای انجام این کار کمک بگیرید. این نرم‌افزار قادر است به‌طور هوشمندانه در ساعات مختلف روز، نور نمایشگر را برای شما تنظیم کند. به‌کمک این نرم‌افزار هیچ‌گاه چشمان شما از مشاهده نمایشگر خسته نمی‌شود و همچنین در هنگام شب نیز به‌دلیل نور بیش از حد چشمان شما تحریک نخواهد شد و از آنها محافظت می‌شود. استفاده از این نرم‌افزار کاملا رایگان است و اگر بخواهید در زمان‌های خاصی به انجام کارهایی همچون طراحی بپردازید که نیاز است نور نمایشگر کاملا استاندارد باشد، می‌توانید با امکانات تعبیه شده درنرم‌افزار، برای مدتی معین و به‌طور موقت، عملکرد برنامه را غیرفعال کنید. نرم‌افزار فوق روی سیستم‌عامل‌های ویندوز و مکینتاش قابل نصب است و برای دانلود آن می‌توانید به سایت زیر مراجعه کنید:

http://www.stereopsis.com/flux/

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر