jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۱۹۹۲۶   ۱۷ فروردين ۱۳۸۹  |  ۱۹:۰۰

هفت روز هفت جمله

کی من؟ تقابل؟

فارس: علی دایی وقتی حرف می‌زند همیشه خبرساز است. «تمام تلاشم را در تیم ملی به کار گرفتم، آقایانی که می‌گفتند جای من در تیم ملی نیست حالا جواب دهند. مایلی‌کهن مربی و بزرگ من است».

خط فقر کجاست؟

ایلنا: این خط فقر هم برای بسیاری از سیاسیون شده است دردسر. یک زمانی بود و نبودش سوال بود و حاشیه‌ساز و یک زمان دیگر (که حالا باشد) اندازه‌اش. عبدالرضا شیخ‌الاسلامی، وزیر کار در پاسخ به این پرسش که فاصله خط فقر با حداقل دستمزد کارگران چقدر است، گفته است: «‌نمی‌دانم خط فقر چقدر است، اگر میزان خط فقر را از حداقل دستمزد کم کنیم، فاصله آن بدست خواهد آمد.»

پیشخدمتی کردم

مهر: مهران احمدی حالا دارد مزد روزهایی را می‌گیرد که در به در و با هر سختی و مشکلاتی بود دست و پنجه نرم کرد تا بتواند در رشته مورد علاقه‌اش که همان بازیگری است درس بخواند. «من برای دیده شدن بازی نمی‌کنم. حدود 21 سال است که درتئاتر کار می‌کنم. با پیشخدمتی تئاتر خواندم و به دانشگاه رفتم.»

هدیه عید: بلیت سینما!

مهر: سهراب سلیمی کارگردان تئاتر معتقد است جامعه را عموم مردم می‌سازند اما خواص در شکل‌گیری فرهنگ موثرترند. البته همه این حرف‌ها در پاسخ به پرسشی در مورد هدیه فرهنگی بود. «روزگاری بچه‌ها علاقه زیادی برای دیدن تئاتر و نمایش‌های روحوضی داشتند. دلیلش هم این بود که یکی از هدایایی که پدر و مادرها به بچه‌ها می‌دادند بلیت تئاتر و سینما بود.»

تسویه‌حساب آری، آتش‌بس نه

ایسنا: «اگر من به سینما به مثابه تجارت نگاه می‌کردم بطور طبیعی بعد از «آتش‌بس» که راحت پروانه نمایش گرفت و فروش خوبی هم کرد، «آتش‌بس 2» را می‌ساختم نه «تسویه‌حساب» را، بنابراین می‌توانم بگویم با تمام این محدودیت‌ها من حقیقتا سعی می‌کنم که به مردم این کشور وفادار بمانم.» ربط وفاداری به مردم و ساخت فیلم تازه میلانی را هر چه جستجو کردیم نفهمیدیم، شرمنده.

آخه چرا؟

«باید دید خروجی مراکز آموزشی هنر در کشور ما چیست؟ چرا خروجی‌های دوره‌های بازیگری و کارگردانی وارد حوزه سینما و تئاتر نمی‌شوند؟» اینها هم گوشه‌ای از حرف‌های جهانگیر الماسی در برنامه سینما 4 بود.

عذرخواهی

در آخرین شماره نسل سوم در ستون «کی چی گفت» به اشتباه صحبت‌های جمال شورجه در مورد فیلم به رنگ ارغوان به نقل از علی مطهری در همین ستون آمده بود که بدینوسیله از این نمایده محترم مجلس عذرخواهی می‌کنیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تحول در روابط تهران و مسکو

تحول در روابط تهران و مسکو

در شرایط فعلی، روابط جمهوری اسلامی ایران و روسیه، هم از حیث جنبه‌های تجاری و اقتصادی و هم از نظر ابعاد منطقه‌ای، بین‌المللی و امنیتی حائز اهمیت است.

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

مشارکت گسترده و انتخاب اصلح، مکمل یکدیگرند

امروزه مشارکت مردم در صحنه انتخابات از مهمترین و متداول‌ترین نوع مشارکت سیاسی است. مقبولیت سیستم‌های مبتنی بر دموکراسی مدرن، اساسا به مشارکت‌ های مردمی که بیشتر در انتخابات معنا دارد مربوط می‌شود.

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

امنیت عراق در سایه گفتمان مقاومت

سفر پاپ فرانسس به عراق و دیدار او با مرجع‌عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت‌ا... سیستانی مورد توجه بسیاری از تحلیلگران حوزه منطقه غرب آسیا، جهان‌اسلام و جهان مسیحیت قرار گرفته‌است.

گفتگو

بیشتر
یک دست‌ انداز نوروزی

گزارشی از پشت‌صحنه مجموعه نوروزی «دست‌ انداز» همراه گفت‌وگو با کارگردان، تهیه‌کننده و بازیگران آن

یک دست‌ انداز نوروزی

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر