jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۳۱۶۷۴۱   ۲۲ اسفند ۱۳۸۸  |  ۰۹:۳۸

اضطراب ، بی‌خوابی و...

چرا تپش قلب می‌گیریم؟

یک متخصص قلب و عروق گفت: تپش قلب در اکثر موارد به دلیل بیماری قلبی نیست. اضطراب ، بی‌خوابی ، خستگی و کم‌ خونی می‌تو‌اند‌ سبب تپش قلب شود.

بابک شریف کاشانی به فارس گفت: تپش‌ قلب می‌تواند به دلیل درگیری‌های قلبی باشد اما همیشه تپش قلب، به دلیل بیماری قلبی نیست.

وی گفت:‌ تنگی نفس در حالت خوابیده، ورم اندام‌ها، کبود شدن سر انگشتان و لب‌ها از علائم بیماری قلبی هستند.


شریف کاشانی اضافه کرد: پایین نگاه داشتن سطح فشار خون، دریافت رژیم غذایی کم‌چرب، کاهش وزن اضافی، ترک سیگار و تغییر در نحوه زندگی از عوامل پیشگیری‌کننده تپش قلب است.


وی گفت: وزن بالا، فشار بر روی قلب را افزایش می‌دهد و در برخی موارد کاهش وزن تنها درمانی است که مورد نیاز است. انتخاب یک رژیم درمانی سالم و رژیم غذایی بخصوص کاهش سدیم مواد غذایی مصرفی می‌تواند مفید باشد و فرد حداقل باید 30 دقیقه در روز حرکات ورزشی متوسط انجام دهد.

این متخصص قلب و عروق گفت: علائم بیماری‌های قلبی‌ و عروقی، درد سینه است و با فعالیت و کار سنگین تشدید می‌شود و اگر استرس سبب تشدید درد سینه شود، می‌توان احتمال داد فرد بیماری قلبی و عروقی دارد.

وی اضافه کرد: علامت سنگینی نفس بین بیماری‌های قلبی و عروقی، بیماری‌های ریوی و بیماری‌های عضلانی و گاهی بیماری‌های گوارشی مشترک است که نمی‌تواند علامت دقیقی باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.