jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۹۴۶۸۵   ۲۵ آبان ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: نیم تا یک ساعت پیاده‌روی در روز مانع از چاقی می‌شود معاون پژوهشکده غدد درون ریز و متابولیسم گفت: یک ساعت پیاده‌روی در روز برای پیشگیری از چاقی لازم است که البته این میزان به بیماری زمینه‌ای فرد هم بستگی دارد. حسین دلشاد در گفتگو با فارس اظهار کرد: مقاومت به انسولین ارتباط تنگاتنگی با چاقی دارد و وزن هر کس افزایش یابد و به مرز چاقی برسد؛ در حقیقت به نظر کارشناسان می‌تواند مقاومت به انسولین پیدا کند و باید در نظر داشت که مهم‌ترین فاکتور ابتلا به دیابت مقاومت به انسولین است.

وی افزود: در حال حاضر شیوع چاقی در کشور 20 تا 25درصد است که به موازات آن مقاومت به انسولین هم افزایش می‌یابد و این موضوع زنگ خطری برای ابتلا به دیابت نوع 2 است. این متخصص غدد و متابولیسم تصریح کرد: زمینه ژنتیکی در ابتلا به دیابت تاثیر دارد، اما بی‌تحرکی، عوامل محیطی، فعالیت کم و پرخوری از فاکتورهای ابتلا به چاقی و افزایش مقاومت به انسولین در بدن فرد است.

وی افزود: وقتی از تحرک صحبت می‌شود منظور این نیست که تمام افراد جامعه روزی چند ساعت فعالیت‌های شدید ورزشی انجام دهند بلکه معمولا یک ساعت پیاده‌روی در روز برای هر فرد مناسب است. البته بستگی به بیماری زمینه‌ای شخص هم دارد که اگر فرد بیماری قلبی یا تنفسی داشته باشند نمی‌توانند به این میزان تحرک داشته باشند. دلشاد گفت: ورزش در حدی توصیه می‌شود که بیمار به وزن ایده‌آل خود برسد و برای این منظور معمولا نیم تا یک ساعت پیاده‌روی در روز توصیه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر