jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۹۲۴۴ ۳۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

نرگس م؛ 45 ساله هستم و حدود چهار پنج سال است که گاهی اطراف ناخن‌هایم پوسته پوسته می‌شود؛ البته بعد از گذشت چند روز خودبه‌خود خوب می‌شود. مشکل دوم این است که سر برخی از ناخن‌هایم دوتایی می‌شود. علت این مشکل چیست و چه درمانی را توصیه می‌کنید؟

تماس مکرر دست‌ها با آب و مواد شوینده باعث این حالت‌ها می‌شود که با استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده و دستکش می‌توان از آن جلوگیری کرد. یکی دیگر از علت‌های پوسته‌‌پوسته شدن اطراف ناخن، کمبود ویتامین A است. می‌توان با مصرف غذاهایی که ویتامین A بیشتری دارند مانند جگر، شیر، تخم‌مرغ و سبزیجات سبز و زرد، از بروز آن جلوگیری کرد. اگر استفاده از روش‌های بالا موثر نبود، بهتر است با یک متخصص پوست مشورت کنید.

رضا لطیفی؛ آیا واقعا خوردن مایعات یا مواد غذایی که حاوی ویتامینC هستند، در روند بهبود بیماری‌هایی چون آنفلوآنزا و سرماخوردگی موثر است یا تنها برای مقاوم‌سازی بدن در دوره بیماری تجویز می‌شود؟ اصولا آیا هنگام ابتلا به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا، باید رژیم غذایی خاصی را رعایت کرد؟

هنگام ابتلا به سرماخوردگی یا آنفلوآنزا، توصیه می‌شود که در چند روز اول مایعات بیشتری بنوشید که شامل آبمیوه، سبزیجات یا شیر است. این که کدام آبمیوه با چه محتوای ویتامینی را استفاده کنیم، فرق چندانی ندارد و در انتخاب آن آزاد هستید. ضمنا لازم نیست رژیم غذایی خاصی داشته باشید؛ مگر آن که دچار عوارضی چون گلودرد شوید. در این حالت بهتر است غذاهایی را که اثر تحریکی بر گلو دارند مثل سرخ‌کردنی‌ها، کمتر مصرف کنید تا دچار تشدید درد یا سرفه نشوید.

زهره راد؛ خواسته بودید درباره عوارضی که تایپیست‌ها پس از سال‌ها کار به آن دچار می‌شوند بنویسیم. این موضوع به تحریریه سیب ارائه شد تا در شماره‌های بعد به آن پرداخته شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر