jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۹۰۴۸   ۳۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: روش نگهداری مواد غذایی به طریق انجماد اساسا برای انواع گوشت و سبزیجات مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی امروز شاهد آن هستیم که گاهی شیرینی‌ها و حتی شیر را هم فریز می‌کنند که این عمل فقط خاصیت تازگی ، لطافت و آرامبخشی شیر را کاهش می‌دهد. یک متخصص تغذیه در گفت‌وگو با ایسنا گفت: عمل فریز کردن میوه‌ها، شیرینی‌ها و شیر بر کیفیت مواد غذایی آنها تاثیر‌گذار نیست اما چگونگی خارج کردن این مواد از حالت انجماد اهمیت بسیار دارد، زیرا انجام نادرست این عمل بر کیفیت مواد غذایی تاثیرات نامطلوبی می‌گذارد.

دکتر کیمیاگر تاکید کرد: بهترین روش برای خارج کردن مواد غذایی به خصوص شیر، قرار دادن مواد غذایی چند ساعت قبل از مصرف در یخچال است تا خروج از انجماد آهسته‌تر صورت گیرد.

وی تصریح کرد: شیر و برخی میوه‌ها نظیر آلبالو و توت فرنگی دارای بافتی ظریف هستند و زمانی که از فریزر خارج می‌شوند، اگر به درستی از انجماد خارج نشوند تمام ارزش غذایی خود را از دست می‌دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر