jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۹۰۴۸   ۳۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۴

گروه سلامت: روش نگهداری مواد غذایی به طریق انجماد اساسا برای انواع گوشت و سبزیجات مورد استفاده قرار می‌گیرد ولی امروز شاهد آن هستیم که گاهی شیرینی‌ها و حتی شیر را هم فریز می‌کنند که این عمل فقط خاصیت تازگی ، لطافت و آرامبخشی شیر را کاهش می‌دهد. یک متخصص تغذیه در گفت‌وگو با ایسنا گفت: عمل فریز کردن میوه‌ها، شیرینی‌ها و شیر بر کیفیت مواد غذایی آنها تاثیر‌گذار نیست اما چگونگی خارج کردن این مواد از حالت انجماد اهمیت بسیار دارد، زیرا انجام نادرست این عمل بر کیفیت مواد غذایی تاثیرات نامطلوبی می‌گذارد.

دکتر کیمیاگر تاکید کرد: بهترین روش برای خارج کردن مواد غذایی به خصوص شیر، قرار دادن مواد غذایی چند ساعت قبل از مصرف در یخچال است تا خروج از انجماد آهسته‌تر صورت گیرد.

وی تصریح کرد: شیر و برخی میوه‌ها نظیر آلبالو و توت فرنگی دارای بافتی ظریف هستند و زمانی که از فریزر خارج می‌شوند، اگر به درستی از انجماد خارج نشوند تمام ارزش غذایی خود را از دست می‌دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر