jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۹۷۲   ۲۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۱۸

دختربچه 10 ساله نیوزیلندی که ده‌ها تن را از وقوع سونامی با خبر کرده و از سوی مقامات دولتی عنوان شجاع‌ترین دختر را از آن خود کرده و مدال دریافت کرده بود آن را به مادرش تقدیم کرد.

به گزارش دامینیون پست،آبی وتزلر که روز 29 سپتامبر به جزیره ساموا آمده بود تا به همراه خانواده‌اش به تفریح بپردازد پس از تقدیر مقامات این جزیره عنوان کرد که با وجود خوشحال شدن از این عنوان معتقد استکاری که انجام داده وظیفه اش بوده و از این‌که چندین نفر را از وقوع سونامی در ساحل مطلع کرده احساس رضایتمندی می‌کند.

آبی مدال خود را به مادرش تقدیم کرده و همچنین معلم مدرسه‌اش را که بارها در مورد سونامی به شاگردانش هشدار داده بود عامل اصلی این عمل شجاعانه‌اش خوانده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

دگردیسی زاویه‌ دید

دگردیسی زاویه‌ دید

زاویه دید یک مولف نسبت به موضوعی که می‌خواهد درباره آن در اثرش سخن براند، ای بسا مهم‌ترین شاخصه‌ای است که آثار هنرمندان مختلف را از هم متمایز می‌کند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر