jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۶۶۵ ۲۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۲۰

رضا استادی: «مستندهای پرتره» گونه‌ای از فیلم‌های مستند است که در آن دوربین سراغ شخصیتی فرهنگی، هنری، سیاسی، اجتماعی و... می‌رود و با کندوکاو در خصوص زندگی این شخصیت‌ها، فیلمی مستند را روایت می‌کند. جذابیت چنین فیلم‌هایی نیز به این دلیل است که می‌توان با تماشای آن، مسیری را که چهره‌های موفق و ملی طی کرده‌اند، تماشا کرد و از زندگی آنها نکات مختلفی را آموخت. تولید چنین مستندهایی در سال‌های اخیر رونق خاصی گرفته و از بخش خصوصی تا شبکه‌های تلویزیونی و موسسه‌های وابسته به سازمان‌ها و نهادهای مختلف وارد عرصه تولید چنین فیلم‌هایی شده‌اند.

امسال در جشنواره سینما حقیقت نیز تعداد زیادی از فیلم‌های حاضر در جشنواره در چنین حال و هوایی تولید شده‌اند. یکی از این شخصیت‌ها که چند سالی است مورد توجه فیلمسازان مستند قرار گرفته، فیلمساز بحث برانگیز سینمای ایران یعنی مسعود کیمیایی است. درباره کیمیایی تاکنون مستندهای مختلفی ساخته شده و جالب است بدانید امسال 4فیلم مستند درباره این فیلمساز و آثار او به جشنواره ارائه شده بودند که از میان آنها 2 فیلم «سوار خسته می‌تازد» ساخته المیرا مقدم است که دیروز در سینما فلسطین به نمایش درآمد.

فیلم دوم هم ساخته مسعود نجفی است که قرار است امروز ساعت 30/20 به نمایش در بیاید. در این فیلم نیز با حضور چهره‌هایی همچون عزت‌الله انتظامی، فاطمه معتمد‌آریا، امین تارخ، علی کسمایی، پرویز نوری، شاپور قریب، علی معلم، چنگیز جلیلوند، غلامرضا آزادی، محمد متوسلانی، سیروس الوند، اصغر بیچاره، حمید نعمت‌الله، بهمن مفید و سعید راد، اظهار نظرهایی در خصوص 40 سالگی ساخت فیلم قیصر مورد توجه قرار گرفته است. جالب است؛ چهره‌ای سینمایی مانند کیمیایی تا این حد می‌تواند برای فیلمسازان جذاب باشد و از آن مهم‌تر این‌که بتوان درباره آنها فیلم‌های جذابی تهیه کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر