jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۳۰۶   ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۰

معاون رئیس‌جمهور خبر داد

کمک 30 میلیونی به نوآوران علمی

گروه جامعه: معاون علمی رئیس‌جمهور از اعطای 30 تا 300 میلیون ریال کمک بلاعوض به نوآوری‌های علمی ‌کاربردی خبر داد. نسرین سلطانخواه در نشست مشترک با مجلس با تشریح برنامه جامع پشتیبانی از مخترعان و نوآوران در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان گفت: از جمله اقدامات ساختاری و زیربنایی این معاونت در جهت شناسایی مخترعان و فراهم کردن زمینه حمایت از آنان، راه‌اندازی سامانه الکترونیکی ارزیابی علمی اختراعات به منظور بررسی و تایید علمی اختراعات با همکاری وزارتخانه‌های علوم و بهداشت بوده است.

وی به ایسنا گفت: عموم مخترعان دارای اختراع ثبت شده می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی بنیاد ملی نخبگان به نشانی www.bmn.ir به این سامانه دسترسی یافته و اطلاعات مربوط به نوآوری خود را در آن ثبت و مدارک لازم را ارئه کنند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: پس از طی مراحل داوری و کارشناسی، حداکثر در مدت 45 روز نتیجه ارزیابی علمی نوآوری و تاییدیه علمی آن به اطلاع مخترعان خواهد رسید. سلطانخواه خاطرنشان کرد: به اختراعاتی که در این سامانه از نظر علمی و قابلیت‌های نوآورانه وکاربردی به تایید برسند، اعتبار پژوهش و نوآوری بنیاد ملی نخبگان شامل 30 تا 300 میلیون ریال کمک بلاعوض تعلق خواهد گرفت.

وی ادامه داد: راه‌اندازی این سامانه تحول قابل توجهی در بررسی و تایید علمی اختراعات و فراهم شدن زمینه تجاری‌سازی نوآوری‌ها در کشور ایجاد خواهد کرد. رئیس بنیاد ملی نخبگان افزود: از آغاز اجرای این طرح در یک سال گذشته، اعتبار پژوهش و نوآوری بنیاد ملی نخبگان به بیش از یکهزار اختراع و نوآوری به منظور تکمیل و تجاری‌سازی آنها با نظارت دفاتر استانی نخبگان، پارک‌های علم و فناوری و صندوق حمایت از پژوهشگران پرداخت شده است.

وی افزود: حجم اعتبار پرداختی تا پایان سال 1387 بالغ بر 50میلیارد ریال بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر