jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۳۰۶   ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۰

معاون رئیس‌جمهور خبر داد

کمک 30 میلیونی به نوآوران علمی

گروه جامعه: معاون علمی رئیس‌جمهور از اعطای 30 تا 300 میلیون ریال کمک بلاعوض به نوآوری‌های علمی ‌کاربردی خبر داد. نسرین سلطانخواه در نشست مشترک با مجلس با تشریح برنامه جامع پشتیبانی از مخترعان و نوآوران در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان گفت: از جمله اقدامات ساختاری و زیربنایی این معاونت در جهت شناسایی مخترعان و فراهم کردن زمینه حمایت از آنان، راه‌اندازی سامانه الکترونیکی ارزیابی علمی اختراعات به منظور بررسی و تایید علمی اختراعات با همکاری وزارتخانه‌های علوم و بهداشت بوده است.

وی به ایسنا گفت: عموم مخترعان دارای اختراع ثبت شده می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی بنیاد ملی نخبگان به نشانی www.bmn.ir به این سامانه دسترسی یافته و اطلاعات مربوط به نوآوری خود را در آن ثبت و مدارک لازم را ارئه کنند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: پس از طی مراحل داوری و کارشناسی، حداکثر در مدت 45 روز نتیجه ارزیابی علمی نوآوری و تاییدیه علمی آن به اطلاع مخترعان خواهد رسید. سلطانخواه خاطرنشان کرد: به اختراعاتی که در این سامانه از نظر علمی و قابلیت‌های نوآورانه وکاربردی به تایید برسند، اعتبار پژوهش و نوآوری بنیاد ملی نخبگان شامل 30 تا 300 میلیون ریال کمک بلاعوض تعلق خواهد گرفت.

وی ادامه داد: راه‌اندازی این سامانه تحول قابل توجهی در بررسی و تایید علمی اختراعات و فراهم شدن زمینه تجاری‌سازی نوآوری‌ها در کشور ایجاد خواهد کرد. رئیس بنیاد ملی نخبگان افزود: از آغاز اجرای این طرح در یک سال گذشته، اعتبار پژوهش و نوآوری بنیاد ملی نخبگان به بیش از یکهزار اختراع و نوآوری به منظور تکمیل و تجاری‌سازی آنها با نظارت دفاتر استانی نخبگان، پارک‌های علم و فناوری و صندوق حمایت از پژوهشگران پرداخت شده است.

وی افزود: حجم اعتبار پرداختی تا پایان سال 1387 بالغ بر 50میلیارد ریال بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عوامل کاهش نرخ ارز

عوامل کاهش نرخ ارز

سیزدهمین انتخابات ریاست‌ جمهوری به پایان رسید و در روز اعلام نتایج بازارهای طلا، سکه و ارز کاهش قیمت را تجربه کردند و بورس نیز در دو روز گذشته سبزپوش بود.

همه با هم، برای ایران

همه با هم، برای ایران

خوشبختانه آقای رئیسی در شروع ثبت‌ نام نامزدهای ریـاست‌ جمهوری اعلام کردند وابستگی گروهی و جناحی ندارند و به صورت مستقل آمده‌اند. این یعنی ایشان اعلام کرده ماموریت از سوی جناح خاصی ندارد و برای تحقق اهداف یک جناح نیامده است.

از بنده خدا به بنده خدا

از بنده خدا به بنده خدا

جناب آقای رئیسی! رئیس‌جمهور منتخب تمامی مردم ایران اسلامی، یقین دارم از دیروز صبح، سونامی آدم‌ها و پیام‌های تبریک به سوی شما روانه شده و به احتمال زیاد خسته‌تر از آن هستید که همه آنها را بخوانید، هرچه هست این یک پیام تبریک نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر