jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۳۰۶ ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۰

معاون رئیس‌جمهور خبر داد

کمک 30 میلیونی به نوآوران علمی

گروه جامعه: معاون علمی رئیس‌جمهور از اعطای 30 تا 300 میلیون ریال کمک بلاعوض به نوآوری‌های علمی ‌کاربردی خبر داد. نسرین سلطانخواه در نشست مشترک با مجلس با تشریح برنامه جامع پشتیبانی از مخترعان و نوآوران در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان گفت: از جمله اقدامات ساختاری و زیربنایی این معاونت در جهت شناسایی مخترعان و فراهم کردن زمینه حمایت از آنان، راه‌اندازی سامانه الکترونیکی ارزیابی علمی اختراعات به منظور بررسی و تایید علمی اختراعات با همکاری وزارتخانه‌های علوم و بهداشت بوده است.

وی به ایسنا گفت: عموم مخترعان دارای اختراع ثبت شده می‌توانند با مراجعه به سایت اینترنتی بنیاد ملی نخبگان به نشانی www.bmn.ir به این سامانه دسترسی یافته و اطلاعات مربوط به نوآوری خود را در آن ثبت و مدارک لازم را ارئه کنند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: پس از طی مراحل داوری و کارشناسی، حداکثر در مدت 45 روز نتیجه ارزیابی علمی نوآوری و تاییدیه علمی آن به اطلاع مخترعان خواهد رسید. سلطانخواه خاطرنشان کرد: به اختراعاتی که در این سامانه از نظر علمی و قابلیت‌های نوآورانه وکاربردی به تایید برسند، اعتبار پژوهش و نوآوری بنیاد ملی نخبگان شامل 30 تا 300 میلیون ریال کمک بلاعوض تعلق خواهد گرفت.

وی ادامه داد: راه‌اندازی این سامانه تحول قابل توجهی در بررسی و تایید علمی اختراعات و فراهم شدن زمینه تجاری‌سازی نوآوری‌ها در کشور ایجاد خواهد کرد. رئیس بنیاد ملی نخبگان افزود: از آغاز اجرای این طرح در یک سال گذشته، اعتبار پژوهش و نوآوری بنیاد ملی نخبگان به بیش از یکهزار اختراع و نوآوری به منظور تکمیل و تجاری‌سازی آنها با نظارت دفاتر استانی نخبگان، پارک‌های علم و فناوری و صندوق حمایت از پژوهشگران پرداخت شده است.

وی افزود: حجم اعتبار پرداختی تا پایان سال 1387 بالغ بر 50میلیارد ریال بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر