jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۴۶ ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۵

جام‌جم آنلاین: هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا از حامد کرزای، رئیس‌جمهور افغانستان خواست در صورت انتخاب مجدد اقدامات بیشتری برای برقراری ثبات در افغانستان انجام دهد. کلینتون درگفتگو با رادیوBBC ، گفت: کرزای تا کنون نیز در بسیاری از جبهه‌ها خوب عمل کرده است، اما آمریکا که بیش از 68 هزار نیرو در این کشور دارد، انتظار بیشتری از او داشت.

وی افزود: هدف آمریکا در منطقه همچنان از هم گسیختن و شکست القاعده و هم‌پیمانان افراط‌گرای این گروه چون طالبان‌ بوده است.

انتقاد از نقش غرب در آفریقا

جام‌جم آنلاین: پل کاگامه، رئیس‌جمهور رواندا روز گذشته تاکید کرد آنچه از آن تحت عنوان کمک‌های غرب به آفریقا یاد می شود در عمل موجب هیچ پیشرفتی در این قاره نشده است.

کاگامه در گفتگو با روزنامه اقتصادی هاندلشبات (آلمان) گفت: منابع ما برای صرف تامین منافع کشورهای دیگر می‌شود و شرکت‌های غربی فقط به آلوده کردن آفریقا در سطح وسیع پرداخته‌اند. وی افزود: از سرمایه‌گذاری چین در آفریقا استقبال می‌کنیم زیرا چینی‌ها آنچه را که آفریقا به آن نیاز دارد به ما می‌دهند و در تاسیسات زیربنایی و راهسازی به ما کمک می‌کنند.

حمله چاوز به اوباما

جام‌جم آنلاین: هوگو چاوز، رئیس‌جمهور ونزوئلا از اعطای جایزه نوبل صلح سال 2009 به باراک اوباما، همتای آمریکایی خود انتقاد کرد و آن را غیرعادلانه خواند. به گزارش آژانس افه اسپانیا، چاوز روز گذشته گفت: اعطای جایزه نوبل صلح به اوباما به معنای دادن جایزه به نیتی خوب است که با تبدیل شدن به واقعیت فاصله بسیاری دارد. وی با اشاره به مدت کوتاهی که از آغاز زمامداری اوباما می‌گذرد، افزود: اوباما برای آن که شایسته دریافت جایزه نوبل صلح باشد هیچ کاری صورت نداده است.

پیش بینی کیسینجر

جام‌جم آنلاین: هنری کیسینجر، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با هشدار در مورد تاثیر اختلافات داخلی دولت آمریکا بر جنگ افغانستان هشدار داد این جنگ جهنمی تمام نشدنی است.

کیسینجر در مصاحبه با روزنامه آلمانی بلادت گفت: اگر جنگ افغانستان به درستی مدیریت نشود ممکن است به باتلاقی برای ارتش آمریکا تبدیل شود. وی افزود: اگر اوباما به توصیه مک کریستال عمل کند مسوول تحولات بعدی خواهد بود و اگر با آن مخالفت ورزد ممکن است به اهمال در قبال نظامیان آمریکایی متهم شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر