jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۷۰۴۶ ۲۱ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۵

جام‌جم آنلاین: هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا از حامد کرزای، رئیس‌جمهور افغانستان خواست در صورت انتخاب مجدد اقدامات بیشتری برای برقراری ثبات در افغانستان انجام دهد. کلینتون درگفتگو با رادیوBBC ، گفت: کرزای تا کنون نیز در بسیاری از جبهه‌ها خوب عمل کرده است، اما آمریکا که بیش از 68 هزار نیرو در این کشور دارد، انتظار بیشتری از او داشت.

وی افزود: هدف آمریکا در منطقه همچنان از هم گسیختن و شکست القاعده و هم‌پیمانان افراط‌گرای این گروه چون طالبان‌ بوده است.

انتقاد از نقش غرب در آفریقا

جام‌جم آنلاین: پل کاگامه، رئیس‌جمهور رواندا روز گذشته تاکید کرد آنچه از آن تحت عنوان کمک‌های غرب به آفریقا یاد می شود در عمل موجب هیچ پیشرفتی در این قاره نشده است.

کاگامه در گفتگو با روزنامه اقتصادی هاندلشبات (آلمان) گفت: منابع ما برای صرف تامین منافع کشورهای دیگر می‌شود و شرکت‌های غربی فقط به آلوده کردن آفریقا در سطح وسیع پرداخته‌اند. وی افزود: از سرمایه‌گذاری چین در آفریقا استقبال می‌کنیم زیرا چینی‌ها آنچه را که آفریقا به آن نیاز دارد به ما می‌دهند و در تاسیسات زیربنایی و راهسازی به ما کمک می‌کنند.

حمله چاوز به اوباما

جام‌جم آنلاین: هوگو چاوز، رئیس‌جمهور ونزوئلا از اعطای جایزه نوبل صلح سال 2009 به باراک اوباما، همتای آمریکایی خود انتقاد کرد و آن را غیرعادلانه خواند. به گزارش آژانس افه اسپانیا، چاوز روز گذشته گفت: اعطای جایزه نوبل صلح به اوباما به معنای دادن جایزه به نیتی خوب است که با تبدیل شدن به واقعیت فاصله بسیاری دارد. وی با اشاره به مدت کوتاهی که از آغاز زمامداری اوباما می‌گذرد، افزود: اوباما برای آن که شایسته دریافت جایزه نوبل صلح باشد هیچ کاری صورت نداده است.

پیش بینی کیسینجر

جام‌جم آنلاین: هنری کیسینجر، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با هشدار در مورد تاثیر اختلافات داخلی دولت آمریکا بر جنگ افغانستان هشدار داد این جنگ جهنمی تمام نشدنی است.

کیسینجر در مصاحبه با روزنامه آلمانی بلادت گفت: اگر جنگ افغانستان به درستی مدیریت نشود ممکن است به باتلاقی برای ارتش آمریکا تبدیل شود. وی افزود: اگر اوباما به توصیه مک کریستال عمل کند مسوول تحولات بعدی خواهد بود و اگر با آن مخالفت ورزد ممکن است به اهمال در قبال نظامیان آمریکایی متهم شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر