jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۹۹۵ ۲۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۱

برای رنگ پتینه از اسپری‌های رنگی و رنگ‌های اکرلیک استفاده می‌شود. یک مدل رنگ‌آمیزی که کاربرد زیادی دارد از 3 رنگ سرمه‌ای و ماشی یا خردلی و سفید و اسپری مشکی و قهوه‌ای استفاده می‌شود.

روش کار

اول کوزه سفالی را که انتخاب کرده‌اید خوب سنباده بزنید و با یک پارچه خشک، غبار آن را کاملا پاک ‌کنید و با اسپری قهوه‌ای روی آن را رنگ ‌کنید. قبل از این کار، باید اسپری را خوب تکان دهید تا رنگ مخلوط شده خوب اسپری شود. بعد روی یک کاغذ از فاصله 20 سانتی‌متری اسپری کنید که وضعیت رنگ پاشیدن آن را چک کنید. سفال را خیلی یک دست رنگ کنید و بگذارید کاملا خشک شود. حالا یک پالت رنگ پیدا کنید. این پالت می‌تواند سینی کیک یا یک ظرف یک بار مصرف باشد. اگر بخواهید رنگ کوزه به فیروزه‌ای نزدیک باشد، باید از 3 تا رنگ استفاده کنید، اما اگر بخواهید به رنگ خاکی نزدیک باشد رنگ سفید و ماشی کافی است.

کمی ‌رنگ سفید و رنگ ماشی را بدون مخلوط کردن روی پالت بریزید. قلم مو را به صورت عمودی بگیرید و با یک تماس کوچک به رنگ ماشی بزنید. رنگ اضافه آن را به یک ضربه کوچک به تکه‌ای مقوا یا پارچه بگیرید و بعد به آرامی‌ از یک سمت کار شروع کنید. قلم را به صورت عمودی بگیرید و به صورت ضربه با رنگ ماشی تمامی ‌سطح را رنگ کنید. بعد همین کار را با رنگ سفید و سپس با رنگ سورمه‌ای انجام دهید که رنگ کوزه به فیروزه‌ای نزدیک شود. بعد بگذارید کار کاملا خشک شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر