jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۲۸۶۸۹۶ ۲۲ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۷:۲۹

در حضور بازیکنانی مانند رائول

پای طلایی نصیب رونالدینیو شد

مرد برزیلی در برابر رقبایی همانند بوفون و رائول به دریافت جایزه پای طلایی مفتخر شد.

به گزارش ایسنا ، ویژگی اصلی این جایزه انتخاب بازیکنان بالای 29 سال است. موفقیت های شخصی و شخصیت بازیکن و موقعیت وی در تیمی که در آن عضویت دارد نیز در کسب این افتخار درنظر گرفته می شود البته اگر موفقیت ورزشی بازیکن برای سال گذشته باشد نیز در انتخاب وی لحاظ می شود. ضمن اینکه در مجموع با اینکه رونالدینیو فصل نسبتا موفقی نداشته است اما این افتخار را بدست آورده است.

به نظر می رسد سابقه خوب وی بیشتر کمک کرده تا جایزه پای طلایی را برباید. جایزه رونالدینیو طی مراسمی در تفریحگاه قهرمانان واقع در مونت کارلو به وی داده خواهد شد. رونادینیو هفتمین بازیکن نخبه‌ای است که از سال 2003 موفق به کسب این جایزه شده است.

برندگان «پای طلایی» از آغاز تاکنون به شرح زیر است:

2003 روبرتو باجو

2004 پاول ندود

2005 آندری شوچنکو

2006 رونالدو (برزیل)

2007 الساندرو دل پیرو

2008 روبرتو کارلوس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر