jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۶۹۶   ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۱

فردا روز حافظ است، شاعری که از او به عنوان یکی از قله‌های ادبیات زبان فارسی نام می‌برند. به همین مناسبت در صفحه (7) می‌توانید مخاطب گفتگویی باشید با دکتر کاووس حسن‌لی، مدیرعلمی مرکز حافظ پژوهشی ایران. حسن‌لی نامی آشنا در عرصه ادبیات آکادمیک ایران و خاصه حافظ‌پژوهشی است. حسن لی معتقد است شعر حافظ مثل آیینه است و همین ویژگی باعث شده تا هر کسی چهره خودش را در آن ببیند. حسن لی منتقد برخی رویکردهای نادرست به اشعار حافظ است، اما این واقعیت را هم گوشزد می‌کند که «حافظ‌خوانی به هر بهانه‌ای مفید است»

برنده ادبیات نوبل امسال هم مشخص شد. در صفحه ادبیات (8)‌ می‌توانید مطالبی را درباره هرتامولر نویسنده اهل رومانی و البته آلمانی زبان بخوانید. مطلب اصلی صفحه درباره این نویسنده و زندگی اوست. نگاهی به کتاب «سرزمین گوجه‌های سبز» تنها رمان منتشر شده این نویسنده در ایران و خلاصه یکی از سخنرانی‌های او در 2 سال پیش، دیگر مطالب این صفحه را تشکیل می‌دهند.

«پلیس به دنبال جرایم الکترونیکی» عنوان مطلب اصلی صفحه رادیو و تلویزیون است. تعجب نکنید، این مطلب گزارشی است از پشت صحنه سریال «هوش سیاه» ساخته مسعود آب‌پرور. سریالی پلیسی که درباره جرایم رایانه‌ای است.

در صفحه سیاسی (10)‌ گزارشی درباره چرایی دفاع از فلسطین چاپ شده است. با خواندن این گزارش درمی‌یابید که چرا ایرانی‌ها دفاع از مردم فلسطین را وظیفه می‌دانند و به همین خاطر، دفاع از این سرزمین و مردمان آن، یکی از فصل‌های مهم دیپلماسی ایران است.

صفحه تلنگر (11)‌ این بار سراغ بازی‌های خشن رایانه‌ای و پرطرفدار بودن این بازی‌ها بین نوجوانان رفته است تا با این تیتر «خشونت حقیقی در جهان مجازی» به ذهن ما تلنگری بزند.

مطلب اصلی صفحه دانش (12)‌ به نسل نوین واکسن‌ها اختصاص دارد. واکسن‌هایی که قرار است از فضا بیایند.

اگر به فوتبال علاقه دارید و طرفدار تیم چلسی هستید، مطلب صفحه ورزش (13) را از دست ندهید. این مطلب به نگرانی‌های کارلو آنچلوتی مربی ‌سابق میلان و مربی فعلی چلسی می‌پردازد.

یکی از مهم‌ترین نگرانی‌های کارلتو، مشکل پیری در چلسی است. البته آنچلوتی در میلان هم با این مشکل مواجه بود.

در صفحه جامعه (14) می‌توانید مخاطب مطلبی باشید که بر اهمال کاری برخی افراد در انجام امور مربوط به خودشان می‌پردازد. آن هم با این تیتر «کار امروز را به فردا مسپار.»

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج پنجم کرونا در راه است؟

موج پنجم کرونا در راه است؟

براساس مشاهدات میدانی می‌توان گفت موج چهارم کرونا در بسیاری از استان‌ها در حال فروکش است و این روزها از قله موج چهارم کرونا عبور کرده‌ایم.

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

رد پای آمریکا از کابل تا غزه

خبر خیلی دردآور بود؛ انفجارهای تروریستی مدرسه دخترانه سیدالشهدای کابل. هنوز و در حالی که چند روز از انفجارها می‌گذرد، پایتخت جمهوری اسلامی افغانستان همچنان در سوگ است.

حقی که ناحق است

حقی که ناحق است

یکی دو هفته بود همه هشدار می‌دادند و حالا چند روز است همان‌ها دارند انتقاد می‌کنند که چه وضعش است! چرا این همه آدم می‌آیند برای انتخابات ریاست‌ جمهوری ثبت‌ نام می‌کنند؟ اینها کلی هزینه مادی و معنوی دارد و اصلا کجای دنیا برای انتخاب رئیس‌ جمهوری، طی پنج‌روز، 300نفر ثبت‌نام می‌کنند؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر