jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۶۱۱ ۱۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۰

او فرزندان خود را ندیده است

مرد 5 زنه دستگیر شد

گروه حوادث: مرد شیادی که با استفاده از شناسنامه‌های جعلی اقدام به ازدواج با 5 دختر جوان کرده بود، با شکایت یکی از همسران خود دستگیر شد. حسین عباسچیان، رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران با اشاره به این پرونده به «جام‌جم» گفت: چند روز پیش زنی با حضور در شعبه هفتم دادیاری دادسرای شهرری با ارائه شکایتی اظهار کرد 4 ماه پیش جوانی به خواستگاری‌ام آمد. من و خانواده‌‌ام بدون تحقیق به درخواست او پاسخ مثبت دادیم. او به ما گفته بود در کودکی والدینش را بر اثر تصادف رانندگی از دست داده و اکنون سال‌هاست که تنها زندگی می‌کند.

وی افزود: یک ماه پس از برگزاری مراسم عروسی، شوهرم از خانه خارج شد و دیگر بازنگشت تا این که پس از جستجوی فراوان او را پیدا کردم؛ اما وقتی از وی درخواست خرجی کردم، او گفت اگر برای گرفتن نفقه اصرار کنم بار دیگر از خانه فرار خواهد کرد.

شاکی افزود: چند روز پیش به صورت اتفاقی متوجه شدم شوهرم با استفاده از شناسنامه جعلی پیش از من نیز با یک دختر جوان ازدواج کرده و او را نیز ترک کرده است.

پرونده در پلیس آگاهی

رئیس پایگاه نهم آگاهی تهران افزود: پس از این شکایت دستور تحقیق از سوی دادیار شعبه 7 دادسرای شهرری صادر شد و با بررسی شناسنامه متهم معلوم شد، شناسنامه‌ای که وی با آن به عقد و ازدواج با شاکی اقدام کرده، جعلی است.

با مشخص شدن این موضوع، تحقیقات گسترده برای شناسایی و دستگیری متهم آغاز شد و در ادامه تحقیقات با سرنخ‌هایی که در این ارتباط به دست آمد، با وی قرار ملاقات گذاشته شد و هنگامی که متهم در محل قرار حضور یافت از سوی ماموران دستگیر و در بازرسی از وی 2 جلد شناسنامه جعلی دیگر کشف و مشخص شد، متهم با این دو شناسنامه جعلی نیز اقدام به ازدواج با 2 دختر دیگر کرده است.

5 ازدواج با شناسنامه جعلی

سرهنگ عباسچیان گفت: با تحقیق از متهم، وی اعتراف کرد از چندی پیش با تهیه شناسنامه‌های جعلی پس از شناسایی دختران جوان، به بهانه‌های مختلف در مسیر آنها قرار می‌گرفتم و در ادامه با خواستگاری از آنها پس از 2 ماه فرار می‌کردم و در تمام این ازدواج‌ها به غیر از یک مورد از اسامی جعلی استفاده می‌کردم.

در پی این اعترافات 4 همسر دیگر این متهم یکی پس از دیگری در نقاط مختلف تهران شناسایی شدند که در تحقیق از شاکیان معلوم شد این متهم دارای 3 فرزند است که هیچ‌کدام از آنها را ندیده است.

عباسچیان اضافه کرد: این متهم برخی اوقات از والدین و بستگان همسر خود به بهانه‌های مختلف پول دریافت کرده و سپس متواری شده است که با شکایت آنها متهم شیاد با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.

رئیس پایگاه نهم آگاهی تهران با هشدار به خانواده‌ها تصریح کرد: برخی از افراد شیاد با استفاده از عناوین جعلی و فریب دختران جوان و بستگان آنها اقدام به خواستگاری کرده و با جلب اعتماد عملا مانع از تحقیق درخصوص ادعایشان می‌شوند که نمونه آن را در این پرونده شاهد هستیم. وی از دختران جوان و والدین آنها خواست فریب چرب‌زبانی خواستگاران را نخورند و بدون تحقیق و بررسی به آنان پاسخ ندهند تا در دام آنها گرفتار نشوند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر