jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۲۸۶۳۰۵   ۲۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۹:۵۹

هشدار پژوهشگران

کودکان قهوه ننوشند

پژوهشگران هشدار دادند کودکانی که در شب قهوه می‌نوشند دچار بی‌خوابی شبانه و مشکلات تنفسی می‌شوند.

به گزارش ایسنا، این پژوهش جدید نشان می‌دهد تاثیر مصرف قهوه بر روی کودکان بر خلاف بزرگسالان است و در واقع مصرف نوشیدنی‌های داغ می‌تواند سبب بروز تاثیرات بلندمدت و نامطلوب بر روی خواب کودکان شده و نیز الگوهای تنفسی آنها را در سنین بالاتر دچار اختلال کند.

آمارها نشان می‌دهد مشکلات تنفسی از عوامل مهم بستری‌شدن در بیمارستان و حتی مرگ و میر کودکان زودرس است. اغلب به این کودکان ، قهوه داده می‌شود تا از آن به عنوان یک محرک تنفسی استفاده شود در حالی که تاکنون تاثیرات یا به عبارتی عوارض بلندمدت استفاده از این شیوه‌ درمانی در انسان آزمایش نشده بود، اما این‌بار محققان دانشگاه تورنتو در بررسی‌های خود نشان دادند که مصرف قهوه در کودکان موجب بروز تغییرات جدی در الگوی خواب آنها می‌شود و این امر روی رشد سیستم تنفسی تاثیر می‌گذارد. همچنین لازم به‌ذکر است که اختلال خواب شاخص ‌مهمی در بروز بیماری و کاهش طول عمر است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو