jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۶۲۹۱   ۲۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۲:۱۲

کلینتون هشدار داد :

افزایش تهدید علیه پاکستان

وزیر امور خارجه آمریکا گفته است حمله طالبان به مجتمع ستاد فرماندهی ارتش پاکستان ثابت می کند تهدیدها علیه حاکمیت در این کشور رو به افزایش بوده است.

هیلاری کلینتون در جریان سفری به لندن، پایتخت بریتانیا، گفت: علی‌رغم این حمله آمریکا همچنان مطمئن است که دولت پاکستان بر قدرت هسته ای این کشور تسلط کامل دارد.

این حمله، که صبح شنبه 10 اکتبر آغاز و به محاصره تبدیل شد، روز یکشنبه پس از آزاد شدن گروگان ها به پایان رسید.

کلینتون روز یکشنبه 11 اکتبر در کنفرانس خبری مشترک با  دیوید میلیبند همتای بریتانیایی خود گفت: روز گذشته یادآور دیگری بود که طالبان به طور فزاینده حکومت پاکستان را تهدید می کنند. اما ما مدرکی ندیده ایم که ثابت کند آنها در شرف به دست گرفتن اختیارات این کشور هستند.

او افزود: ما اطمینان داریم دولت پاکستان و ارتش کنترل سلاح های اتمی این کشور را در دست دارند.

دیوید میلیبند، وزیر امور خارجه بریتانیا، گفت پاکستان با "تهدیدی آشتی ناپذیر" روبروست اما احتمال این که قدرت اتمی این کشور به دست تروریست ها بیافتد، وجود ندارد.

صبح روز یکشنبه نیروهای امنیتی پاکستان بیش از چهل گروگان را که در مقر ستاد فرماندهی ارتش در شهر راولپندی گروگان گرفته شده بودند، آزاد کرد.

مقام های پاکستان گفته اند سه تن از گروگان ها و دو سرباز در این عملیات کشته شده اند. چهارتروریست طالبان و شش سرباز نیز در حمله صبح شنبه کشته شدند.

ژنرال اطهر عباس، سخنگوی ارتش گفت که نیروهای امنیتی در یورشی که سحرگاه امروز انجام داده اند با مقاومت تروریست ها مواجه شدند.

به گفته ژنرال اطهرعباس، آنها گروگان ها را در یک اتاق پیدا کرده اند. یک تروریست طالبان که جلیقه ای حامل مواد منفجره به تن داشته است نگهبان آنها بوده است.

حمله روز شنبه در آستانه حمله بزرگ ارتش پاکستان علیه طالبان صورت گرفت.

این حمله همچنین یک روز پس از انفجار در «بازار خیبر» در پیشاور رخ داد. در انفجار پیشاور دستکم 150 نفر کشته و زخمی شدند.

بی بی سی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت

اعلام آتش‌ بس از سوی کابینه نتانیاهو، آن هم پس از 11روز کودک‌کشی و بمباران همه نقاط فلسطین توسط رژیم‌صهیونیستی، پیروزی بزرگی برای فلسطینیان محسوب می‌شود.

نان در خون مردم زدن

نان در خون مردم زدن

«این که آنها آتش‌ بس یکطرفه اعلام کنند و تجاوزها و کشتارهایشان متوقف شود، خوب بوده اما کافی نیست. مساله اصلی قدس است.»

آسمان ابری کابل

آسمان ابری کابل

یک: «ما هزاره‌ها را پنجاه‌پنجاه و صدتاصدتا می‌کشیم و چنان مرموز هم می‌کشیم که این‌ها نمی‌دانند از کجا زده شدند.» اینها را عبدالمنان نیازی گفته است، پس از آنکه مذهب هزاره‌ها، یعنی تشیع را «دروغین» خواند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر