jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۶۲۹۱ ۲۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۲:۱۲

کلینتون هشدار داد :

افزایش تهدید علیه پاکستان

وزیر امور خارجه آمریکا گفته است حمله طالبان به مجتمع ستاد فرماندهی ارتش پاکستان ثابت می کند تهدیدها علیه حاکمیت در این کشور رو به افزایش بوده است.

هیلاری کلینتون در جریان سفری به لندن، پایتخت بریتانیا، گفت: علی‌رغم این حمله آمریکا همچنان مطمئن است که دولت پاکستان بر قدرت هسته ای این کشور تسلط کامل دارد.

این حمله، که صبح شنبه 10 اکتبر آغاز و به محاصره تبدیل شد، روز یکشنبه پس از آزاد شدن گروگان ها به پایان رسید.

کلینتون روز یکشنبه 11 اکتبر در کنفرانس خبری مشترک با  دیوید میلیبند همتای بریتانیایی خود گفت: روز گذشته یادآور دیگری بود که طالبان به طور فزاینده حکومت پاکستان را تهدید می کنند. اما ما مدرکی ندیده ایم که ثابت کند آنها در شرف به دست گرفتن اختیارات این کشور هستند.

او افزود: ما اطمینان داریم دولت پاکستان و ارتش کنترل سلاح های اتمی این کشور را در دست دارند.

دیوید میلیبند، وزیر امور خارجه بریتانیا، گفت پاکستان با "تهدیدی آشتی ناپذیر" روبروست اما احتمال این که قدرت اتمی این کشور به دست تروریست ها بیافتد، وجود ندارد.

صبح روز یکشنبه نیروهای امنیتی پاکستان بیش از چهل گروگان را که در مقر ستاد فرماندهی ارتش در شهر راولپندی گروگان گرفته شده بودند، آزاد کرد.

مقام های پاکستان گفته اند سه تن از گروگان ها و دو سرباز در این عملیات کشته شده اند. چهارتروریست طالبان و شش سرباز نیز در حمله صبح شنبه کشته شدند.

ژنرال اطهر عباس، سخنگوی ارتش گفت که نیروهای امنیتی در یورشی که سحرگاه امروز انجام داده اند با مقاومت تروریست ها مواجه شدند.

به گفته ژنرال اطهرعباس، آنها گروگان ها را در یک اتاق پیدا کرده اند. یک تروریست طالبان که جلیقه ای حامل مواد منفجره به تن داشته است نگهبان آنها بوده است.

حمله روز شنبه در آستانه حمله بزرگ ارتش پاکستان علیه طالبان صورت گرفت.

این حمله همچنین یک روز پس از انفجار در «بازار خیبر» در پیشاور رخ داد. در انفجار پیشاور دستکم 150 نفر کشته و زخمی شدند.

بی بی سی

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

حاج‌قاسم در حق فلسطین برادری کرد

امسال در حالی در آستانه روز قدس هستیم که تمام دنیا تحت تاثیر شرایط و اتفاقات بسیاری از جمله ویروس کرونا واقع شده و این مساله تمام دنیا را تحت‌الشعاع قرار داده‌است. در عین حال مردم فلسطین به جز کرونا با ویروس دیگری نیز درگیر هستند که همان اشغالگران صهیونیستی هستند.

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

هدف صهیونیسم اشغال مدینه است

صلاح زواوی، سفیر فلسطین در ایران در یادداشتی در جام جم آنلاین به مناسبت روز قدس نوشت: مطمئن هستم ما و کل مسلمانان برای مبارزه در دشتی جمع می شوند و رود بین حیفا و فلسطین پر از خون می شود حتی خاورمیانه پر از خون می شود و بعد این دولت جعلی به اتمام می رسد .

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر