jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۶۰۶۷ ۱۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۶

گروه فرهنگ و هنر: معتبرترین جایزه ادبی فرانسه نامزدهای سال 2009 خود را در دور دوم معرفی کرد. به گزارش ایسنا، در فهرست نامزدهای جایزه «گنکور»، نام 4 نویسنده زن و 4 نویسنده مرد دیده می‌شود. نامزدهای نهایی این جایزه‌ نیز روز 26 اکتبر معرفی می‌شوند و برنده نهایی روز 2 نوامبر معرفی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نامزدهای جایزه گنکور عبارت‌اند از: «افسانه پدران‌مان» نوشته سورژ شالاندون، «کانون خوشبین‌های اصلاح‌ناپذیر» نوشته ژان میشل گوئناسیا، «دختر فقیر» نوشته جاستین لِوی، «مردان » نوشته لارنت موویگنی‌یر، «سه زن قدرتمند» نوشته ماری ندیا، «آن‌چه درباره کاندیدا ورا می‌دانیم» نوشته ورونیک اووالده، «حقیقتی درباره ماری» نوشته ژان فیلیپ توسان و «ساعت‌های زیرزمینی» نوشته دلفیندو ویگان.

جایزه گنکور به ارزش 5000 فرانک، برای اولین‌بار در21 دسامبر سال 1903 برگزار شد و هر نویسنده فقط یک ‌بار در طول عمر خود مفتخر به دریافت‌ آن می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر