jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۸۰۸ ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۰

کرج - خبرنگار جام‌جم: هزینه کردن و رونق بخشیدن به حوزه فرهنگ در واقع سرمایه‌گذاری برای نسل‌های آینده است.معاون استاندار و فرماندار شهرستان کرج در مراسم تجلیل از برگزارکنندگان جشنواره فرهنگ و هنر ایران کوچک با بیان این مطلب اظهار امیدواری کرد: با استان شدن کرج و انتقال اعتبارات از استانداری به این منطقه حوزه فرهنگی موفق ترعمل کند.محمدجواد کولیوند با اشاره به حضور گسترده و چشمگیر رسانه‌ها در جشنواره فرهنگ و هنر ایران کوچک بر نقش اصحاب رسانه در ایجاد وفاق و همدلی بین مسوولان تاکید کرد.

تبریز - خبرنگار جام‌جم: با آن دسته از شرکت‌های تعاونی مسکن که به وظایف خود عمل نمی‌کنند، قاطعانه برخورد می‌شود.اعلایی، مدیرکل اداره تعاون آذربایجان شرقی در نشست مشترک با رئیس کل دادگستری استان و در جمع خبرنگاران گفت: باید سعی کنیم شرکت‌های تعاونی مسکن استان نسبت به وظایف خود توجیه شوند.وی افزود: در این راستا، با برگزاری سلسله نشست‌های تعاون و تعالی در قالب توانمندسازی حقوقی تعاونی‌های مسکن با رویکرد پیشگیری از وقوع جرم در سطح استان، این شرکت‌های تعاونی نسبت به وظایف قانونی خود آگاه شده و اگر مواردی مشاهده شود، با آنها برخورد قاطع و جدی صورت گیرد تا زمینه‌سازی برای گسترش روح تعاون در جامعه لطمه نخورد.

کرج- خبرنگار جام‌جم: به مناسبت سالگرد تدفین و بزرگداشت شهدای گمنام کوه نورالشهدا(ع)‌ در کرج مراسمی با حضور مسوولان شهری و انتظامی و جمع کثیری از امت حزب‌الله در جوار مزار این شهدای به خون خفته برگزار شد.

عجبشیر - خبرنگار جام‌جم: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان عجبشیر آذربایجان شرقی از برگزاری جشنواره گردو در 18 مهرماه در این شهرستان خبر داد.صنوبر در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: به منظور شناساندن پتانسیل‌های بخش کشاورزی و گردشگری منطقه، جشنواره گردو در بخش «قلعه‌چای» از توابع این شهرستان برگزار می‌شود.وی افزود: میزان تولید گردوی استان به طور میانگین در سال‌های اخیر، بیش از 21 هزار تن بود که 10 درصد از کل تولید گردوی کشور را به خود اختصاص داد.صنوبر عنوان کرد: عجبشیر بعد از اسکو از نظر میزان تولید گردو در استان رتبه دوم را با تولید یکهزار و 100 تن گردو، به خود اختصاص داده است.آذربایجان شرقی رتبه پنجم تولید گردوی کشور را بعد از استان‌های همدان، کرمان، فارس و کرمانشاه در اختیار دارد.

کرج - خبرنگار جام‌جم: دادگستری شهرستان کرج تنها با 50 درصد از نیروهای قضایی فعالیت می‌کند.حمیدرضا طباطبایی، رئیس دادگستری شهرستان کرج در گردهمایی کارکنان قضایی و اداری حوزه قضایی این شهرستان بر دوری گزیدن قضات از جریانات سیاسی بویژه در فضای محاکم تاکید کرد.

تبریز - خبرنگار جام‌جم: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه سومین جشنواره سراسری سفرنامه‌نویسی رضوی تا 25 مهرماه تمدید شد.احمدی منش، دبیر جشنواره سراسری سفرنامه‌نویسی رضوی با اعلام این خبر گفت: تاکنون بیش از 260 اثر به دبیرخانه جشنواره سراسری سفرنامه‌نویسی رضوی ارسال شده است.وی با بیان این مطلب که بیشترین‌ آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره از استان‌های آذربایجان شرقی، فارس و خوزستان بوده، افزود: سومین جشنواره سفرنامه‌نویسی رضوی با عنوان «دخیل عشق» در بین استان‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.به گفته احمدی‌منش، آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره فرهنگی معنوی به زبان‌های فارسی و ترکی است.وی با اشاره به این که شناخت و شناساندن روح فضائل امام هشتم(ع) در قالب هنر، بسیار در ذهن مخاطبان تاثیرگذار است، اضافه کرد: این جشنواره، ابتکاری در زمینه‌ها و مقوله‌های متنوع فرهنگی هنری با رویکردی دینی برگزار می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر