jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۸۰۸ ۱۵ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۰

کرج - خبرنگار جام‌جم: هزینه کردن و رونق بخشیدن به حوزه فرهنگ در واقع سرمایه‌گذاری برای نسل‌های آینده است.معاون استاندار و فرماندار شهرستان کرج در مراسم تجلیل از برگزارکنندگان جشنواره فرهنگ و هنر ایران کوچک با بیان این مطلب اظهار امیدواری کرد: با استان شدن کرج و انتقال اعتبارات از استانداری به این منطقه حوزه فرهنگی موفق ترعمل کند.محمدجواد کولیوند با اشاره به حضور گسترده و چشمگیر رسانه‌ها در جشنواره فرهنگ و هنر ایران کوچک بر نقش اصحاب رسانه در ایجاد وفاق و همدلی بین مسوولان تاکید کرد.

تبریز - خبرنگار جام‌جم: با آن دسته از شرکت‌های تعاونی مسکن که به وظایف خود عمل نمی‌کنند، قاطعانه برخورد می‌شود.اعلایی، مدیرکل اداره تعاون آذربایجان شرقی در نشست مشترک با رئیس کل دادگستری استان و در جمع خبرنگاران گفت: باید سعی کنیم شرکت‌های تعاونی مسکن استان نسبت به وظایف خود توجیه شوند.وی افزود: در این راستا، با برگزاری سلسله نشست‌های تعاون و تعالی در قالب توانمندسازی حقوقی تعاونی‌های مسکن با رویکرد پیشگیری از وقوع جرم در سطح استان، این شرکت‌های تعاونی نسبت به وظایف قانونی خود آگاه شده و اگر مواردی مشاهده شود، با آنها برخورد قاطع و جدی صورت گیرد تا زمینه‌سازی برای گسترش روح تعاون در جامعه لطمه نخورد.

کرج- خبرنگار جام‌جم: به مناسبت سالگرد تدفین و بزرگداشت شهدای گمنام کوه نورالشهدا(ع)‌ در کرج مراسمی با حضور مسوولان شهری و انتظامی و جمع کثیری از امت حزب‌الله در جوار مزار این شهدای به خون خفته برگزار شد.

عجبشیر - خبرنگار جام‌جم: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان عجبشیر آذربایجان شرقی از برگزاری جشنواره گردو در 18 مهرماه در این شهرستان خبر داد.صنوبر در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: به منظور شناساندن پتانسیل‌های بخش کشاورزی و گردشگری منطقه، جشنواره گردو در بخش «قلعه‌چای» از توابع این شهرستان برگزار می‌شود.وی افزود: میزان تولید گردوی استان به طور میانگین در سال‌های اخیر، بیش از 21 هزار تن بود که 10 درصد از کل تولید گردوی کشور را به خود اختصاص داد.صنوبر عنوان کرد: عجبشیر بعد از اسکو از نظر میزان تولید گردو در استان رتبه دوم را با تولید یکهزار و 100 تن گردو، به خود اختصاص داده است.آذربایجان شرقی رتبه پنجم تولید گردوی کشور را بعد از استان‌های همدان، کرمان، فارس و کرمانشاه در اختیار دارد.

کرج - خبرنگار جام‌جم: دادگستری شهرستان کرج تنها با 50 درصد از نیروهای قضایی فعالیت می‌کند.حمیدرضا طباطبایی، رئیس دادگستری شهرستان کرج در گردهمایی کارکنان قضایی و اداری حوزه قضایی این شهرستان بر دوری گزیدن قضات از جریانات سیاسی بویژه در فضای محاکم تاکید کرد.

تبریز - خبرنگار جام‌جم: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه سومین جشنواره سراسری سفرنامه‌نویسی رضوی تا 25 مهرماه تمدید شد.احمدی منش، دبیر جشنواره سراسری سفرنامه‌نویسی رضوی با اعلام این خبر گفت: تاکنون بیش از 260 اثر به دبیرخانه جشنواره سراسری سفرنامه‌نویسی رضوی ارسال شده است.وی با بیان این مطلب که بیشترین‌ آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره از استان‌های آذربایجان شرقی، فارس و خوزستان بوده، افزود: سومین جشنواره سفرنامه‌نویسی رضوی با عنوان «دخیل عشق» در بین استان‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.به گفته احمدی‌منش، آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره فرهنگی معنوی به زبان‌های فارسی و ترکی است.وی با اشاره به این که شناخت و شناساندن روح فضائل امام هشتم(ع) در قالب هنر، بسیار در ذهن مخاطبان تاثیرگذار است، اضافه کرد: این جشنواره، ابتکاری در زمینه‌ها و مقوله‌های متنوع فرهنگی هنری با رویکردی دینی برگزار می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر