jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۲۸۲۴۳   ۰۶ شهريور ۱۳۸۲  |  ۰۰:۴۶

جام جم آنلاین - ارتش امریکا روز چهارشنبه 27 اوت دستکم چهار بار در عراق مورد حمله قرار گرفت و دو سرباز امریکایی در این حملات کشته شدند.

به گزارش شبکه تلویزیونی TV5 فرانسه ، آنتونی رینوزو یک سخنگوی ارتش امریکا اعلام کرد ، بر اثر انفجار یک مین که در مسیر یک کاروان نظامی امریکا در شهر فلوجه کار گذاشته شده بود ، یک سرباز امریکایی کشته و 3 سرباز مجروح شدند.
وی گفت این سربازان جزو تیپ سوم سوارنظام زرهی ارتش امریکا بودند.

همچنین ستاد مرکزی فرماندهی امریکا اعلام کرد ، یک سرباز امریکایی در جریان حمله به یک کاروان نظامی در بغداد کشته شده است ، اما در مورد جزییات این حمله توضیحی نداد.
علاوه بر این ، بر اثر انفجار یک مین در نزدیکی شهر بعقوبه یک سرباز امریکایی مجروح شد.
همچنین ، یک سخنگوی ارتش امریکا گفت یک کامیون نظامی تیپ سوم لشکر سوار نظام زرهی امریکا در نزدیکی شهر رمادی بر اثر انفجار یک مین منهدم شد.
اما وی در مورد تلفات احتمالی این حادثه توضیحی نداد.

یک سرباز امریکایی بر اثر انفجار در عراق کشته شد
تلفات نظامیان آمریکا در عراق به 277 نفر رسید
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صلح میان اشباح

صلح میان اشباح

ماه‌ها پیشتر وقتی نمایندگان دولت کابل و سران طالبان در دوحه گرد هم آمدند تا پس از توافق واشنگتن با طالبان، طرح صلحی را دراندازند، در همین ستون نوشتم که این گفتگوها با وجود سروصدای بلند رسانه‌ های آن حاصلی نخواهد داشت.

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر