jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۷۸۹۱۳   ۱۸ شهريور ۱۳۸۸  |  ۱۵:۴۰

بارش باران و سیل فعالیت روزمره در استانبول ترکیه را فلج کرده است.این باران سیل آسا که به گفته مقامات محلی در 80 سال اخیر بی نظیر بوده است، بخش وسیعی از استانبول را فرا گرفته تا جایی که ارتفاع آب در برخی از مناطق مسکونی به 2 و نیم متر رسیده است.

 به گزارش واحد مرکزی خبر، سازمان هواشناسی ترکیه از چند روز قبل به شهروندان استانبولی و ساکنان منطقه تراکیای ترکیه درباره باراش شدید باران و احتمال جاری شدن سیل هشدار داده بود.

سیل روز گذشته نیز شهرهای سارای، سی لیوری و تکیرداغ را فرا گرفت که در این حادثه طبیعی 9 تن جان باختند.

اکنون تعداد زیادی از گروه های نجات دولتی، نظامی و غیر دولتی برای نجات افرادی که در سیلاب ها گرفتار شده اند تلاش می کنند.

در حالیکه استاندار استانبول تعداد کشته شدگان این شهر را 16 نفر اعلام کرده است، شبکه های خبری ترکیه این تعداد را بیش از 22 تن اعلام کردند و از وجود تعداد زیادی مفقود خبر می دهند.

گفته می شود باران های موسمی در روزهای آینده دیگر استان های ترکیه را فرا گیرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر