jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۷۸۶۴۰   ۱۴ شهريور ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۷

آشنایی با کودکی هنرمندان

از روخوانی تا بازیگری

شهاب حسینی متولد تهران است، اما توی شناسنامه‌اش این‌طوری نوشته‌اند: سیدشهاب‌الدین حسینی تنکابنی.

او هم مثل خیلی از بچه‌هایی که بازی‌های کودکانه را واقعی می‌دانند در سن و سال کودکی، قهرمان و ضدقهرمان‌هایی برای خودش درست می‌کرد.

خودش می‌گوید: «در کودکی نقاشی می‌کردم و برای خودم شخصیت‌های مختلفی درست می‌کردم تا این‌که اولین بار پدرم من را به تماشای فیلم محمدرسول‌الله(ص)‌ برد که خیلی به آن علاقه داشتم. حالا دیگر قهرمان‌هایی داشتم که شمشیر به کمر می‌بستند و لبا‌س‌های بلند بر تن داشتند.»

از همان ابتدا به داستان، قصه‌گویی و نمایش علاقه داشت. بیشتر وقت‌ها جلوی آینه می‌ایستاد و کتاب تاریخ مدرسه‌شان را با صدای بلند می‌خواند. حالا دیگر کم‌کم معلم‌ها می‌دانستند که «دانش‌آموز حسینی» این کار را خوب بلد است و برای همین هرچه روخوانی بود به او می‌رسید. حسینی کارهای زیادی کرده است. خودش می‌گوید: «تازه مدرسه را تمام کرده بودم و خیلی طبیعی بود که به پول توجیبی‌ احتیاج داشتم. دیدم که باید کاری بکنم. هیچ ترسی هم نداشتم که سراغ کارهای مختلف بروم. خجالت نمی‌کشیدم. برای همین 2 سال در لاله‌زار و در یک طلاسازی کار کردم. مدتی هم مشاور املاک بودم. حتی رفتم آرایشگری یاد بگیرم تا بلکه بتوانم مغازه باز کنم. در این مدت در تیم نوجوانان پاس، فوتبال بازی کردم، اما تصادف کردم و پایم آسیب دید و فوتبال را کنار گذاشتم، اما هرچه فکر می‌کردم، می‌دیدم ته دلم از این کارها راضی نیستم، من به هنر علاقه داشتم.

*‌*‌*‌

برای نخستین‌بار شهاب حسینی با یک برنامه دوقسمتی به نام عذاب وجدان به کارگردانی بهروز مقدم پا به تلویزیون گذاشت. اجرای صحنه‌ای و زنده برنامه‌هایی به کارگردانی نادر سلیمانی و سپس آشنایی با کامران ملک‌مطیعی و بازیگری در رادیو و برنامه‌هایی مانند گلبانگ شادی در شبکه جوان، بتدریج حسینی را به سوی اجرا و مجری‌گری سوق داد. او برای حضور در برنامه اکسیژن تست داد و پذیرفته شد. حدود یک‌سال در برنامه‌های مختلف مثل آفتابگردان که از شبکه جام جم پخش می شد حضور داشت. به شکل جدی بازیگری را با سریال آموزشی خانواده محبوب در شبکه 2 آغاز کرد. پس از باران و پلیس جوان او را به بینندگان تلویزیون شناساند و بعد از آن در فیلم‌های رخساره، واکشن پنجم، محیا، حواله اتوبان، سوپراستار و ... و نهایتا در فیلم «درباره الی» بازی کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر