jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۲۷۶۳۶۹   ۰۸ شهريور ۱۳۸۸  |  ۰۸:۴۳

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی کرمان با اشاره به کشف جسد تاریخی یک نوزاد متعلق به دوران قاجار از دستگیری 2 نفر در این زمینه خبر داد.

سرهنگ محمدرضا هاشمی‌نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ماموران یگان ویژه میراث فرهنگی کرمان با همکاری نیروی انتظامی استان موفق شدند یک جسد تاریخی نوزاد مربوط به دوران قاجار همراه 2 شیء عتیقه را کشف کنند.

وی عنوان کرد: 2 نفر قاچاقچی سعی داشتند این آثار تاریخی را از شهرستان بم به کرمان منتقل کنند که در محور کرمان ‌ بم این اشیا پس از عملیات تعقیب و گریز به دست آمد.

سرهنگ هاشمی‌نژاد عنوان کرد: ‌طبق نظر کارشناسان، این جسد مومیایی نیست و تنها به دلیل شرایط آب و هوایی، سالم مانده است.

وی افزود: این افراد سعی داشتند جسد نوزاد را به جای جسد مومیایی و اشیای تاریخی شامل عطردان و یک حلقه انگشتر را به قیمت یک میلیارد تومان به فروش برسانند. وی گفت: اشیای یافت شده نیز متعلق به دوران اسلامی بوده و قیمت این اشیا و جسد نوزاد نیز 20 میلیون تومان تخمین زده شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر